Somi atvieglo Liepājas metalurgam eksportu uz Somiju

2012. gada 29. novembris plkst. 17:29
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Liepājas metalurgs produkcija saņēmusi produkcijas atbilstības sertifikātu jaunajam Somijas nacionālajam kvalitātes standartam, izpelnoties īpašu labvēlību no Somijas sertificētājiem.

Tas palielinājis produkcijas konkurētspēju šīs valsts metāla tirgū, norāda uzņēmuma vadība. Liepājas metalurgs ir starp pirmajiem metalurģiskajiem uzņēmumiem, kuri saņēmuši Somijas jauno sertifikātu. Uzņēmumam tas pēc skaita ir jau 26. atbilstības sertifikāts pasaules valstu nacionālajiem kvalitātes standartiem.

Pirmo Somijas dzelzsbetona konstrukciju stiegru atbilstības sertifikātu uzņēmums saņēma 2004. gadā. Visu laiku, kamēr liepājnieku armatūras tērauds tika piegādāts Somijas tirgum, rūpnīca nav saņēmusi nevienu pretenziju no pircēju vai valsts sertifikācijas organizācijas puses, kuru pārstāvji regulāri ierodas uzņēmumā audita vizītēs. Tāpēc Somijas sertifikācijas uzņēmums piedāvāja atbilstības sertifikātu jaunajam standartam saņemt pēc atvieglotas shēmas, neveicot produkcijas paraugu papildu testēšanu.

Latvijā šāda būvmateriālu kvalitātes atbilstības vērtēšanas un uzraudzības sistēma nepastāv vispār, jau iepriekš Dienas Biznesam pauda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs, norādot, ka līdz ar to Latvija savu iekšējo tirgu neaizsargā, atšķirībā no citām valstīm.

Šobrīd a/s Liepājas metalurgs lielākie eksporta tirgi ir Alžīrija (33.95%) un Polija (33.88%), Baltijas valstīs kopumā paliek apmēram 10% produkcijas. Starp Liepājas metalurgs produkcijas izmantotājiem ir arī eksotiskas valstis, piemēram, Nigērija (0,51%), Peru (3,45%), Senegāla (0,45%). Pastāvīgo produkcijas pircēju lokā ir Vācija, Dānija, Lielbritānija, Krievija, Baltkrievija, Norvēģija, Nīderlande, Somija un citas, kopumā 26 valstis.

Šā gada vienpadsmit mēnešos Liepājas metalurgs ir eksportējis vairāk nekā 721 tūkstoti tonnu velmējumu, no kurām 342 tūkstoši tonnu ir aizceļojusi pie pasūtītāja pa jūras ceļu, bet 374 tūkstoši tonnu ar auto vai pa dzelzceļu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām