Somi par 105 milj. eiro nopērk Kirstiine tirdzniecības centru Tallinā

2011. gada 18. marts plkst. 10:24
Dalies ar šo rakstu

Helsinku biržā kotētā kompānija Citycon no Pro Kapital par 105 milj. eiro ir iegādājusies Tallinas Kristiine Shopping Centre, ziņo propertyEU.info.

Šī tirdzniecības centra kopējā iznomājamā platība ir 42,6 tūkst. m2, un tas šobrīd ir otrs lielākais iepirkšanās centrs aiz Rocca al Mare, kas tāpat pieder Citycon. Tas atrodas pie vienas no Tallinas svarīgākajām satiksmes artērijām. Starp t.s. enkurnomniekiem ir lielveikals Prisma un Marks & Spencer. Centrs ir attīstīts vairākās kārtās – 1999. gadā un 2002. gadā, kā arī pagājušajā gadā, kad tas ir paplašināts par 12 tūkst. m2.

Paredzēts, ka darījums tiks pabeigts šā gada pirmajā pusē, un to vēl ir jāapstiprina Igaunijas konkurenci regulējošām iestādēm.

Pašlaik somu kompānijai pieder trīs tirdzniecības centri Tallinā, bez pieminētajām Rocca al Mare un Kristiine Shopping Centre, tai pieder arī Magistral. Citycon īpašumu portfeļa apjoms Igaunijā tagad ir 300 milj. eiro. Darījums apliecina Citycon apņemšanos un spēju īstenot izvēlēto stratēģiju – paplašināties, nostiprināties kompānijas pamattirgos, propertyEU.info atsaucas uz Citycon Investīciju vadītāju Jarivu Maromu (Yariv Marom).

Darījuma konsultants bija Londonā bāzētā Eaton Group. Tirdzniecības centra darījums apliecinot investoru pozitīvos skatījumu uz Igaunijas tautsaimniecības attīstības perspektīvām.

Pēc darījuma Citycon piederēs un kompānija pārvaldīs 35 tirdzniecības centrus, kā arī 46 citus tirdzniecības objektus Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Lietuvā.

Jāatgādina, ka ar itāļu biznesmeni Ernesto Preatoni saistītajam nekustamā īpašuma attīstītājam Pro Kapital savulaik piederējis arī viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Rīgā – Domina Shopping. Pro Kapital uzņēmums SIA PK Investment 2007. gadā par 150 milj. eiro to pārdeva fondam KanAm Grundinvest Fonds. Tas joprojām ir viens no lielākajiem darījumiem nekustamā īpašuma tirgū Latvijā.
 

Dalies ar šo rakstu