Somijas Metsa Wood Pērnavā būvēs saplākšņa rūpnīcu

2017. gada 11. aprīlis plkst. 13:49
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas būvniecības kompānija Nordecon un Somijas mežrūpniecības grupa Metsa Wood noslēgušas 14 miljonu eiro vērtu līgumu par saplākšņa rūpnīcas būvniecību Pērnavā, kas atrodas Igaunijas dienvidrietumos.

«Metsa Wood investē bērza saplākšņa ražošanā, lai labāk atbilstu pasaulē pieaugošajam pieprasījumam. Jaunās rūpnīcas atrašanās vieta Pērnavā sniedz ļoti labus loģistikas savienojumus ar mūsu galvenajiem tirgiem. Bērza finieris tiks ražots Somijā, un Pērnavas rūpnīcā no tā izgatavos saplāksni. Tās ir lielas investīcijas mūsu konkurētspējā. Pērnavas rūpnīcas jauda gadā būs 50 tūkstoši kubikmetru bērza saplākšņa,» paziņoja Metsa Wood ražošanas un tehnoloģiju vadītājs Jari Tikanens.

Jaunās rūpnīcas teritorija būs ap 29 tūkstošu kvadrātmetru plaša. To veidos rūpnīca, kurā būs arī ar ražošanu nesaistītas telpas, un biroju komplekss. Līguma vērtība pārsniedz 14 miljonus eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti līdz nākamā gada augustam, Nordecon informēja Tallinas biržu. Kompānija ir pārliecināta, ka jaunā rūpnīca pozitīvi ietekmēs Pērnavas un tās apkaimes attīstību.

Metsa Wood 10.martā no kompānijas Trigon Property Development par 850 tūkstošiem eiro iegādājās 104 kvadrātmetru plašu zemesgabalu Pērnavā, kur plānots uzbūvēt saplākšņa rūpnīcu un radīt 200 jaunu darbavietu. Kopējās investīcijas projektā tiek lēstas ap 50 tūkstošiem eiro.

Somijas mežrūpniecības grupa Metsa Wood 2016.gada jūnijā paziņoja, ka sāk īstenot 100 miljonu eiro investīciju programmu Somijā un Igaunijā, tostarp par 50 miljoniem eiro izveidos saplākšņa rūpnīcu Igaunijā. Programma, kas pakāpeniski tiks īstenota līdz 2018.gada beigām, grupas bērza saplākšņa izlaidi gadā palielinās par 30 tūkstošiem kubikmetru, bet Kerto laminētā finiera kokmateriālu izlaidi - par 20 tūkstošiem kubikmetru.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām