Somijas Viking line: kuģošana ar igauņu karogu mums ietaupīs miljonus

2014. gada 27. janvāris plkst. 15:09
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Somijas pasažieru pārvadātāja Viking line prāmja Viking XPRS pārrakstīšana no Zviedrijas reģistra uz Igaunijas reģistru kompānijai, lielākoties pateicoties algu samazinājumam, ļaus ietaupīt miljonus, uzskata Viking line izpilddirektors Maikls Bekmens (Michael Backman), raksta Äripäev.

Prāmis Viking XPRS veic pasažieru pārvadājumus maršrutā Tallina – Helsinki. Līdz šim tas bija reģistrēts Zviedrijas reģistrā, taču spertais solis – tā pārrakstīšana uz Igaunijas reģistru, uzņēmumam ļaušot radīt arī 200 jaunas darbavietas. Uzņēmums grasās nolīgt jaunu komandu, līdzšinējos darbiniekus novirzot darbam uz cita kuģa, raksta medijs.

Savukārt atalgojuma ziņā Viking line tagad esot vairāk pietuvojies saviem konkurentiem Tallink. Kā norāda Viking line vadītājs, Somijas kompānijā atalgojuma līmenis ir augstāks, tomēr ne tik augsts, kāds tas bija iepriekš, kad tas par 50% pārsniedza atalgojumu Tallink. 

Db.lv jau rakstīja, ka janvārī Igaunijas jūrnieku neatkarīgā arodbiedrība (EMSA) vienu stundu piedalījās brīdinājuma streikā uz Tallink kuģiem. Streiks tika pieteikts, lai vērstu uzmanību uz «bezatbildīgu attieksmi pret darbiniekiem sarunās par atalgojumu».

Sākot no šā gada vasaras Viking line plāno maršrutā Helsinki – Stokholma apstāties arī Tallinā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām