Sony akcijas cena nokrīt līdz zemākajam līmenim pēdējā 31 gada laikā 

Pēc tam, kad kompānija Sony paziņoja par rekordlielajiem 2011. gada zaudējumiem 5,7 miljardu ASV dolāru apmērā, Sony akcijas cena Tokijas biržā samazinājās par 6,7% līdz 1 132 jēnām (7,71 Ls), kas ir zemākais līmenis pēdējā 31 gada laikā. Kā vēsta BBC, Sony ar zaudējumiem strādā jau pēdējos četrus gadus, taču šo gadu kompānija paredz pabeigt ar peļņu. Tomēr investori gan nedomā, kompānijai izdosies sasniegt plānoto.

Ritvars Bīders, 2012. gada 11. maijs plkst. 11:47

«Sony ir daudz problēmu, un jaunais prezidents līdz šim nav spējis radīt skaidru plānu tam, kā optimizēt kompāniju,» norāda Fukoku Capital Management eksperts Juki Sukarai.

Sony televizoru bizness, kas iepriekš bija viens no lielākajiem kompānijas dzinējspēkiem, ir smagi cietis no pieaugošās konkurences un krītošajām cenām. Šī Sony divīzija strādā ar zaudējumiem jau astoņus gadus.

Tāpat kompānija Sony nav spējusi veiksmīgi konkurēt videospēļu un mobilo ierīču tirgū. Analītiķi arī norāda, ka Sony atpaliek arī inovāciju un produktu attīstības jomās.

Tam visam klāt – Sony arī ir spiests cīnīties ar augstākām izmaksām un jēnas vērtības nostiprināšanos, kas negatīvi ietekmē kompānijas ieņēmumus ārvalstīs.

Jaunais Sony prezidents Kazuo Hirai šogad nāca klajā ar paziņojumu par 10 000 darbinieku atlaišanu ar mērķi optimizēt kompānijas darbību. Analītiķi gan uzskata, ka, neskatoties uz kompānijas restrukturizāciju, krītošā tirgus daļa dažādos segmentos turpinās kaitēt Sony finansēm.

Dalies ar šo rakstu!