Sony laidis klajā pasaulē plānāko planšetdatoru

2013. gada 22. janvāris plkst. 17:35
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Sony paziņojis par 0,27 collas jeb 6,9 milimetrus biezā planšetdatora Xperia Z nonākšanu tirgū. Ierīce ir par 0,01 collu plānāka nekā Apple iPad Mini, un kompānija Sony norāda, ka līdz ar to jaunais Xperia Z ir kļuvis par pasaulē plānāko planšetdatoru, raksta BBC.

Xperia Z, kurš darbojas uz Android operētājsistēmas bāzes, varētu tikt dēvēts arī par gaišāko sava izmēra planšetdatoru, raksta medijs. Jaunā Sony sīkrīka ekrāna izmērs ir 10,1 colla jeb 25,7 centimetri. Planšetdators sver 495 gramus.

Tāpat Xperia Z ir ūdensnecaurlaidīgs un izturīgs pret putekļiem, līdzīgi kā Xperia Z viedtālrunis. Sony Xperia Z viedtālrunis un planšetdators var dalīties ar failiem, piemēram fotogrāfijām vai citiem datiem, izmantojot «viena pieskāriena dalīšanās» (one touch sharing) iespēju, kas tiek aktivizēta, novietojot ierīces tuvu vienu otrai un uzsākot NFC (near field communications) savienošanos.

Pašlaik zināms, ka planšetdatora tirgošana tiks uzsākta Japānā, bet sīkākas ziņas par ierīces pārdošanu tiks sniegtas nākammēnes.

Deivids Makkvīns (David McQueen), Informa Telecoms and Media analītiķis, pauž, ka šis ir «labs produkts», tomēr viņš norāda, ka nelabvēlīgu ietekmi uz tā pārdošanas apjomiem varētu radīt tendence, ka daudzi patērētāji un ražotāji arvien biežāk izvēlas mazākus, septiņu līdz astoņu collu planšetdatorus. Lielākoties šāda izvēle notiek mazāko ierīču zemākās cenas dēļ, tādēļ Sony jaunās ierīces panākumus tirgū lielā mērā ietekmēs tā cena, norāda analītiķis.

Līdz ar Xperia Z planšetdatora klajā laišanu, Dienvidkorejas tehnoloģiju uzņēmums LG paziņojis par jaunā Optimus G Pro piecu collu (12,7 cm) viedtālruņa prezentēšanu, un sīkākās ziņas par produkta nonākšanu tirgū varētu būt gaidāmas kongresā Mobile World Congress, kas norisināsies no 25. līdz 28. februārim Barselonā.

Dalies ar šo rakstu