SpaceX pirmo reizi kosmosā nogādā slepenu ASV valdības kravu

2017. gada 01. maijs plkst. 16:45
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

ASV kompānija SpaceX pirmdien palaida raķeti ar slepenu ASV valdības kravu, kas pazīstama ar nosaukumu NROL-76, un tā ir pirmā militārā krava miljardiera Īlona Maska kontrolētajā kompānijā.

ASV Valsts izlūkošanas biroja, kas izgatavo un pārvalda ASV spiegošanas satelītus, pasūtītā krava ar raķeti Falcon 9 kosmosā debesīs tika palaista pirmdien pulksten 7.15 (14.15 pēc Latvijas laika).

Sākotnēji palaišana bija plānota svētdien, bet sekundes pirms palaišanas to atlika raķetes sensora defekta dēļ, paziņoja SpaceX. Līdz pirmdienai konkrētais sensors tika nomainīts.

Par kravu ir maz informācijas, jo tā ir slepena.

Līdz šim ASV armija valdības satelītu palaišanai katru gadu ir maksājusi miljardos eiro mērāmas summas kompānijai United Launch Alliance, kas ir aviācijas uzņēmumu Boeing un Lockheed Martin kopuzņēmums.

SpaceX 2014.gadā apstrīdēja ASV Gaisa spēku praksi izmantot tikai šo vienu kompāniju, uzstājot, ka tādā veidā negodīgi miljardiem eiro vērtus līgumus saņem viena kompānija.

Valsts izlūkošanas birojs paziņoja, ka SpaceX NROL-76 palaišanai izraudzīts konkursa kārtībā.

SpaceX regulāri palaiž bezpilota kravas kosmosa kuģus uz Starptautisko kosmosa staciju. Kompānija izstrādā arī kapsulu, lai jau nākamgad kosmosā varētu nogādāt cilvēkus.


 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds