Jaunākais izdevums

Spānijas valdība pirmdien paziņoja, ka naktsmītņu rezervēšanas uzņēmumam "Airbnb" piemērojusi naudassodu vairāk nekā 64 miljonu eiro apmērā par aizliegtu īres īpašumu sludinājumu publicēšanu.

Spānijas Patērētāju lietu ministrija norāda, ka piemērotais naudassods ir galīgs, un "Airbnb" jānovērš konstatētie pārkāpumi, izdzēšot nelikumīgo saturu.

Ministrija skaidro, ka 65 122 sludinājumos "Airbnb" platformā pārkāpti patērētāju tiesību aizsardzības noteikumi, tai skaitā reklamēti īpašumi bez licences vai tādi, kuru licences numurs neatbilda reģistros esošajiem datiem.

Tūrisma nozares uzplaukums ir atbalstījis Spānijas ekonomikas izaugsmi, taču ir veicinājis vietējo iedzīvotāju bažas par aizvien mazāku mājokļu pieejamību, un šīs problēmas atrisināšanus valdība ir noteikusi par prioritāti.

Jūnijā naktsmītņu rezervēšanas platformai "Booking.com" Spānijas Patērētāju lietu ministrija lika izdzēst vairāk nekā 4000 nelikumīgu sludinājumu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas premjerministrs Marks Kārnijs svētdien paziņojis par tirdzniecības sarunu ar ASV atsākšanu.

Jau ziņots, ka ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka aptur tirdzniecības sarunas ar Kanādu saistībā ar tās plāniem ieviest digitālo pakalpojumu nodokli, kas attiektos gan uz Kanādas, gan ārvalstu uzņēmumiem, kas sniedz pakalpojumus tiešsaistes lietotājiem Kanādā.

Bija plānots, ka šis nodoklis stāsies spēkā šodien un attieksies uz tādiem amerikāņu uzņēmumiem kā "Amazon", "Google", "Meta", "Uber" un "Airbnb", taču svētdien amatpersonas paziņoja, ka Kanāda atsakās no šī nodokļa.

Kārnija birojs paziņoja, ka Kārnijs un Tramps vienojušies atsākt sarunas ar mērķi tās pabeigt līdz 21.jūlijam.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akciju cenas pasaules biržās ceturtdien mainījās bez vienotas tendences, stājoties spēkā ASV prezidenta Donalda Trampa noteiktajiem muitas tarifiem desmitiem valstu preču importam.

"Šis tarifu jautājums vēl nomāc tirgu, kas savā ziņā pārdomā, ko tas varētu nozīmēt inflācijas ziņā un ko tas varētu nozīmēt peļņas ziņā," sacīja "Briefing.com" analītiķis Patriks O'Hērs.

Tehnoloģiju uzņēmumu akciju cenas pieauga, pateicoties Trampa solījumam neattiecināt 100% tarifu mikroshēmām uz kompānijām, kas ievērojami investē ASV vai apņemas to darīt.

Volstrītas indekss "Nasdaq Composite" pieauga līdz jaunam visu laiku augstākajam līmenim, bet indeksi "Dow Jones Industrial Average" un "Standard & Poor's 500" kritās.

"Apple" akcijas cena kāpa par 3,2%, turpinot pieaugt pēc "Apple" vadītāja Tima Kuka trešdien paustā solījuma par jaunām investīcijām ASV.

Pakalpojumi

Par 15,1% pieaudzis digitālajās platformās rezervēto viesu nakšu skaits Latvijā

Db.lv,11.08.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā 2024.gadā tika pavadīti 1,77 milj. viesu nakšu1, kas rezervētas kādā no četrām digitālajām platformām - Booking.com, Airbnb, Expedia Group un Tripadvisor, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) un Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat sadarbības projektā iegūtie dati.

Tas ir par 15,1% vairāk nekā 2023.gadā, kad rezervēto viesu nakšu skaits bija 1,54 milj., kā arī par 32,4% vairāk nekā 2019.gadā pirms pandēmijas, kad rezervēto viesu nakšu skaits sasniedza 1,34 milj. nakšu. Baltijas valstu galvaspilsētu vidū rezervēto viesu nakšu skaita ziņā joprojām līdere ir Rīga, kam seko Tallina un Viļņa.

2024.gadā 1,33 milj. jeb 75,4% no viesnaktīm Latvijā rezervēja ārvalstu viesi, bet 435,6 tūkst. jeb 24,6% rezervēja Latvijas iedzīvotāji. Salīdzinot ar 2023.gadu, pieauga gan ārvalstu viesu (par 14,6%), gan vietējo viesu (par 16,9%) rezervēto viesnakšu skaits. Salīdzinot ar 2019.gadu, vietējo viesu rezervēto nakšu skaits palielinājies 2,6 reizes, bet ārvalstu viesu rezervēto nakšu skaits pieaudzis par 14,1%.