Nodokļi

Spānija no 2023.gada ieviesīs solidaritātes nodokli bagātajiem

LETA--EFE/EURACTIV, 30.09.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Spānija no 2023.gada ieviesīs solidaritātes nodokli cilvēkiem, kuru aktīvi sasniedz vismaz trīs miljonus eiro, ceturtdien paziņojusi Spānijas finanšu ministre Marija Hesusa Montero.

Valdības jaunie fiskālie instrumenti ietekmēs arī iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmumu ienākuma nodokli.

Jaunas nodoklis attieksies uz aptuveni 23 000 nodokļu maksātāju jeb 0,1% no Spānijas iedzīvotājiem un potenciāli ienesīs valsts kasē 1,5 miljardus eiro, paziņoja Montero, kura pārstāv Spānijas premjerministra Pedro Sančesa vadīto Sociālistisko strādnieku partiju (PSOE).

Valdības skatījumā arī Spānijas turīgākajiem pilsoņiem jādos savs ieguldījums, lai palīdzētu mīkstināt milzīgās inflācijas negatīvo ietekmi, norādīja ministre. Viņa piebilda, ka nepieciešams "praktizēt nodokļu pedagoģiju".

Jaunajam nodoklim būs trīs likmes: 1,7% likme aktīviem no trīs līdz pieciem miljoniem eiro, 2,1% likme aktīviem no pieciem līdz desmit miljoniem eiro un 3,5% likme aktīviem, kas lielāki par desmit miljoniem eiro.

Spānijas valdība paziņoja arī par nodokļu paaugstināšanu kapitālam par vienu procentpunktu līdz 27% un kapitāla pieaugumam virs 200 000 eiro līdz 28%, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā pašreizējā nodokļu likmē.

Valdība drīzumā gatavojas apstiprināt arī izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodoklī, lai tas kļūtu labvēlīgāks iedzīvotājiem ar vidējiem un zemiem ienākumiem. Valdība paaugstinās griestus nodokļu atlaidēm no 18 000 līdz 20 000 eiro, un iedzīvotāju ienākuma nodoklis nebūs jāmaksā cilvēkiem, kas pelna 15 000 eiro, nevis 14 000 eiro gadā, kā tas ir pašlaik.

Ministre arī paziņoja par uzņēmumu ienākuma nodokļa samazināšanu līdz 23% mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru apgrozījums ir mazāks par vienu miljonu eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru