Spānijā sācies krājaizdevu sabiedrību apvienošanās bums

2010. gada 31. maijs plkst. 12:24
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Septiņās dienās 12 no Spānijas 45 krājaizdevu sabiedrībām jeb cajām ir sākušas apvienošanās sarunas un trīspadsmito krājaizdevu sabiedrību izglābusi centrālā banka, raksta The Wall Street Journal.

Medijs norāda, ka tagad grūtībās nonākusī nozare ilgi pretojās valdības spiedienam apvienoties.

Pagājušās nedēļas piektdienā katra par saviem apvienošanās plāniem paziņojušas arī Spānijas divas lielākās krājaizdevu sabiedrības - Barselonā bāzētā La Caixa un Caja Madrid. Tās plāno apvienoties ar dažām valsts vājākajām krājaizdevu sabiedrībām. Abas pagaidām tiekot uzskatītas par finansiāli stabilām.

La Caixa, valsts trešā lielākā finanšu iestāde pēc aktīvu apjoma aiz Banco Santander SA un Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA, iepriekš esot izrādījusi mazu interesi par citu aizdevēju pārņemšanu. Bet piektdien tā paziņojusi, ka sākusi sarunas par apvienošanos ar krājaizdevu sabiedrību Caixa Girona.

Savukārt Caja Madrid, valsts ceturtā lielākā finanšu sabiedrība, paziņojusi, ka tā apvienos lielāko daļu operāciju ar piecām mazākām krājaizdevu sabiedrībām - Caja de Ávila, Caja Insular de Canarias, Caixa Laietana, Caja Segovia un Caja Rioja. Vienlaikus katra krājaizdevu sabiedrība saglabās savu zīmolu.

Pagājušās nedēļas laikā par apvienošanos paziņojušas vēl vairākas valstī strādājošās krājaizdevu sabiedrības.

Šis apvienošanās bums seko Spānijas Bankas lēmumam pārņemt krājaizdevu sabiedrību CajaSur, jo tā nespēja apvienoties ar citu aizdevēju - Unicaja.

Lielākā daļa analītiķu uzskata, ka šis Spānijas Bankas solis sekmēs konsolidācijas procesu nozarē, jo grūtībās nonākušās krājaizdevu sabiedrības centīsies izvairīties no tā, ka tās pārņem centrālā banka.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām