Foto

Spāru svētki RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes jaunajai ēkai

Lelde Petrāne, 17.05.2013

Foto avots: RTU

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīpsalā aizvadīti Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes jaunās ēkas Spāru svētki.

Uz ēkas jumta tiks izvietoti vēja ģeneratori un saules baterijas, kas kalpos arī kā laboratorija jaunajiem inženieriem. Ēkas būvniecības projektu iecerēts pabeigt šā gada oktobrī.

Kā uzsver RTU vadība, enerģētika un elektrotehnika ir būtiskas nozares Latvijas tautsaimniecībai, līdz ar to jaunās ēkas būvniecība, kas veicināšot izglītības un zinātnes attīstību šajās jomās, esot nozīmīgs ieguldījums valsts ekonomikas ilgtspējībā.

«Pēc liela pārtraukuma šī būs jauna ēka Ķīpsalas studentu pilsētiņā. Pašreizējā RTU ēkā Kronvalda bulvārī studentiem ir kļuvis par šauru, fakultātē mācās vairāk nekā 1500 studenti. Jaunajā Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēkā Ķīpsalā studentiem telpas mācībām būs gan daudz plašākas, gan atbildīs mūsdienu prasībām,» stāsta Leonīds Rebickis, RTU rektors.

Jaunajai fakultātes ēkai ir seši stāvi, kuros atradīsies 250 telpas (kopējā platība 7750 m2) lekcijām, praktiskajiem darbiem un pētījumiem.

EEF jaunās ēkas būvniecība ir daļa no projekta RTU – Pilsēta pilsētā, un tajā tiks apvienotas visas fakultātes struktūrvienības – Enerģētikas institūts, Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts.

Projekta RTU – Pilsēta pilsētā pirmo posmu universitāte īsteno ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas: 19 879 035 LVL, tai skaitā: ERAF finansējums (85%) – 16 897 179 LVL; Valsts budžeta finansējums (7,17%) – 1 425325 LVL; RTU līdzfinansējums (7,83%) – 1 556 531 LVL.

Komentāri

Pievienot komentāru