Speciālās zonas Liepājā un Rēzeknē saglabās līdz 2035. gada beigām

2013. gada 14. marts plkst. 10:20
Autors: Zanda Zablovska
Dalies ar šo rakstu

Saeima trešajā galīgajā lasījumā atbalstījusi likumu grozījumus, kas paredz īpašu nodokļu piemērošanu speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) pagarināt līdz 2035. gada beigām.

Līdz šim īpašs nodokļu regulējums Liepājas un Rēzeknes SEZ bija paredzēts līdz 2017. gadam. «Ekonomiskās krīzes iespaidā šajās teritorijās nebija iespējams pilnvērtīgi izmantot noteiktos atvieglojumus un piesaistīt pietiekami daudz jaunu investīciju,» iepriekš skaidroja Satiksmes ministrijā (SM). Tādējādi likumu grozījumu mērķis ir veicināt jaunu investīciju piesaisti SEZ, paredzot nodokļu atvieglojumus tajās strādājošām komercsabiedrībām, informēja Saeimas Preses dienestā.

Grozījumus «Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā» atbalstīja 78 deputāti, bet «Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā» - 76 deputāti.

Jāpiebilst, ka sākotnēji bija paredzēts, ka Saeima šodien galīgajā lasījumā lems arī par grozījumiem likumā «Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās», tomēr šis jautājums no darba kārtības tika izslēgts. Līdz ar to par nodokļu atvieglojumu perioda pagarināšanu arī brīvostās gala lēmums vēl nav pieņemts.

Pašreizējā nodokļu regulējuma SEZ termiņš noteikts sarunās starp Eiropas Komisiju un Latviju laikā, kad stājāmies Eiropas Savienībā.

Dalies ar šo rakstu