Speciāli izveidotā, ar pulti darbināmā lūkā nelegāli mēģina ievest cigaretes

2011. gada 27. aprīlis plkst. 18:05
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lieldienu brīvdienās no 21.aprīļa līdz 25.aprīlim Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki, veicot muitas kontroles pasākumus uz austrumu robežas, kopumā atklāja 313,9 tūkst. jeb 15,7 tūkst. paciņu kontrabandas cigarešu un 500 litrus degvielas.

Gan cigaretes, gan dīzeļdegvielu likumpārkāpēji bija centušies ievest slēptā veidā: vilciena ventilācijas šahtās, speciāli tam aprīkotās vietās automašīnās un zem personu apģērba, informē VID.

Izdomas bagātākais bijis 41 gadus vecs Latvijas pilsonis, kurš 21.aprīlī Terehovas muitas kontroles punktā centās Latvijā no Krievijas ievest 23,7 tūkst Prima, Bayron un More marku cigaretes, noslēpjot tās automašīnas degvielas tvertnē speciāli izveidotā, ar pulti darbināmā lūkā.

Apjomīgāko nelegāli ievesto cigarešu daudzumu VID darbinieki atklāja 22.aprīlī Zilupes muitas kontroles punktā. Veicot lokomotīves vizuālo apskati, tika konstatēts, ka abās tās sekcijās un ventilācijas šahtās ir paslēptas 25 kartona kastes ar uzdrukātiem cigarešu nosaukumiem krievu valodā, kurās kopumā atrodas 249,8 tūkst. jeb 12,5 tūkst. paciņas Russkij Stil, More, Bayron un Optima marku cigaretes.

Par visiem atklātajiem pārkāpumiem personām sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām