Spēkā stājušies grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos

2008. gada 18. februāris plkst. 11:54
Autori:
Dalies ar šo rakstu

5.februārī Ministru kabineta pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos ir stājušies spēkā, informēja VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija. Būtiskākās izmaiņas minētas šajā rakstā.

Viena no nozīmīgākajām likuma izmaiņām attiecas uz stāvēšanu. Lai uzlabotu drošību uz gājēju pārejām, noteikts transportlīdzekļa stāvēšanas aizliegums - 5 metri no tām jebkurā virzienā (iepriekš drīkstēja stāvēt uzreiz aiz gājēju pārejas).

Ir svarīgi zināt un ievērot arī citus grozījumus:

-Vienkāršota kreisā pagrieziena veikšana, gadījumos, ja uz ceļa ir tramvaja sliedes. Kreisais pagrieziens gan krustojumā, gan ārpus tā jāizdara ieņemot kreiso malējo stāvokli uz sliedēm, izņemot gadījumus, kad ir uzstādītas ceļa zīmes, kas reglamentē braukšanas virzienus no joslām.

-Ieviesta norma par pieļaujamo alkohola koncentrāciju apmācāmā asinīs – 0.2 promiles, kā arī noteikts aizliegums mācīties braukšanu narkotisko, psihotropo un citu apreibinošo vielu iespaidā.

-Atļauta solo motociklu (bez blakusvāģa) stāvēšana uz ietves, ja netiek traucēta gājēju pārvietošanās.

-Ieviesta prasība obligāti lietot aizsargķiveres velosipēdistiem, kuri līdz 12 gadu vecumam pa ielu drīkst braukt tikai pieaugušā pavadībā. Tāpat arī drošības apsvērumu dēļ ieteicams lietot aizsargķiveres arī visiem pārējiem velosipēdistiem.

-Precizēts jautājums par ceļa zīmes Nr. 301 "Iebraukt aizliegts", kas uzstādīta kopā ar papildzīmi Nr. 812 "Braukšanas josla", darbības zonu – šī kombinācija ir spēkā līdz tuvākajam krustojumam.

-Pievienotas jaunas ceļazīmes, piemēram, papildzīme "Fotoradars", jo drīzumā gaidāma šādu radaru ieviešana Latvijā. Nedaudz mainītas un pievienotas jaunas arī ar tuneļiem saistītās ceļazīmes, lai tās atbilstu Eiropas Savienības direktīvām.

Grozījumi noteikumos tika veikti, lai saskaņotu to normas ar Ceļu satiksmes likumu, paaugstinātu satiksmes drošību, kā arī palielinātu ielu un ceļu caurlaides spējas. Tāpat pieņemti vairāki grozījumi, kas precizē Ceļu satiksmes noteikumos jau esošās normas.

Pilns grozījumu teksts ir pieejams oficiālajos izdevumos un CSDD mājas lapā www.csdd.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām