Atpūta

Spēles Minecraft radītāja Markusa Pēšona pasakainā dzīve

Lelde Petrāne, 26.01.2015

Markuss Pēšons ir dzimis 1979. gada 1. jūnijā Edsbyn, Zviedrijā. Programmēt viņš iemācījās paša spēkiem un jau 18 gadu vecumā sāka strādāt web dizaina kompānijā kā programmētājs.

Foto: SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kad Markuss Pēšons (Markus Persson) jeb Notch (kā viņš ir pazīstams spēļu kopienā) 2009. gadā radīja Minecraft, viņam nebija ne jausmas, cik krasi tas mainīs viņa dzīvi.

Pēc tam, kad Microsoft nopirka Minecraft izstrādātāju Mojang, Pēšona bagātība pieauga līdz aptuveni 1,5 miljardiem ASV dolāru.

«No vienas puses, man nav nekādu iebildumu pret to, ka man ir kaudzēm naudas. No otras puses, ir mazliet jocīgi, ka es varu radīt kaut ko vienreiz un turpināt par to saņemt naudu atkal, atkal un atkal,» izteicies pats Pēšons, vēsta Business Insider.

Ieskatu Minecraft izveidotāja dzīvesveidā var gūt raksta galerijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Microsoft apstiprinājusi, ka iegādājas Zviedrijas kompāniju Mojang, populārās spēles Minecraft radītāju. Lai īstenotu šo darījumu Microsoft šķirsies no 2,5 miljardiem ASV dolāru (17,9 miljardiem kronu), vēsta thelocal.se.

«Jā, darījums ir reāls. Microsoft pērk Mojang,» liecina arī Mojang izplatīts paziņojums. Zviedrijas uzņēmums arī norāda, ka Minecraft izaudzis no «vienkāršas spēles» līdz «monumentālas nozīmes projektam».

Spēles radītājs Markus Persons (Markus Persson), spēļu kopienā pazīstams ar iesauku Notch, paskaidrojis, ka viņš nedara šo darbu slavas dēļ.

Komentāri

Pievienot komentāru