Spilva notur pozīcijas un audzē peļņu

2011. gada 17. marts plkst. 17:24
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Ēdienu un ēdienu piedevu ražotājs SIA Spilva 2010. gadu pabeidzis ar 11,118 miljonu Ls apgrozījumu un 370 tūkstošu Ls peļņu.

Par to liecina Spilvas sniegtā informācija. Spilvas finanšu direktors Toms Didrihsons atzīst - «galvenais iemesls, kādēļ uzņēmuma 2010. gada peļņa ir par 48% lielāka nekā 2009. gadā, ir aizdevuma procentu maksājumu samazināšanās aptuveni uz pusi. Savukārt, uzņēmuma operacionālās peļņas līmenis ir saglabājies 2009. gada līmenī, kas norāda uz faktu, ka uzņēmuma pamatdarbībā nav būtisku rentabilitātes izmaiņu.»

Spilvas tirdzniecības un mārketinga direktore Dana Erciņa norāda, ka noturēšanos 2009. gada līmenī sekmēja eksporta attīstīšana Austrumu virzienā, kā arī jaunie eksporta tirgi – Zviedrija, Īrija. Būtisku ieguldījumu sniegusi arī Spilvas nostiprināšanās jaunajās – dzērienu, tēju, garšvielu – kategorijās.  2010. gadā ir noslēgti investīciju projekti, kopumā 3 gadu posmā veidojot investīciju summu 5 miljonu latu apjomā.

2010. gada investīciju galvenie uzdevumi bija ražošanas produktivitātes paaugstināšana un loģistikas procesu uzlabošana. Šogad svarīgākie Spilvas uzdevumi ir jaunas produkcijas ieviešana Latvijas tirgū un eksporta paplašināšana. 81 % no visas 2010. gada Spilvas produkcijas saražots Babītes novada Spilvē.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds