Spilva uzsāk eksportu uz Azerbaidžānu

2011. gada 20. aprīlis plkst. 12:25
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums Spilva sācis savas ražotās produkcijas eksportu uz Azerbaidžānu.

Sakaņā ar 17. martā noslēgto līgumu uz Azerbaidžānu nosūtītas kravas ar tomātu mērcēm, dresingiem, ievārījumiem, sinepēm, mārrutkiem, kečupiem, saldajām mērcēm un citiem produktiem. Pirmajā sūtījumā uz Azerbaidžānu ir nosūtītas 17 100 Spilvas produkcijas vienības. Azerbaidžānā īpašu interesi ir izraisījuši Spilvas dresingi un deserta mērces.

«Azerbaidžānas tirgus specifika ir tāda, ka cilvēki pārtikas patēriņā ir ļoti atsaucīgi jauniem, nebijušiem produktiem. Azerbaidžānā cilvēki ir vairāk gatavi galdā celt kaut ko jaunu nekā, piemēram, Latvijā. Tādēļ kvalitatīviem importa produktiem ir iespēja ienākt Azerbaidžānas tirgū,» skaidro Spilvas tirdzniecības un mārketinga direktore Dana Erciņa.

2010. gadā Spilvas eksports veidoja 14,5% no kopējiem pārdošanas apjomiem. Šogad uzņēmums strādā pie eksporta apjomu un īpatsvara pieauguma, un jau 2011. gada martā eksports veidoja 16,9% no Spilvas kopējiem pārdošanas apjomiem. Pērn eksporta izaugsme tika sasniegta, pateicoties darbībai līdzšinējos eksporta tirgos Igaunijā, Krievijā, Lietuvā, Somijā un arī Izraēlā, kā arī darba uzsākšanai jaunos eksporta tirgos – Zviedrijā un Īrijā un sadarbības atsākšanai Baltkrievijā un Vācijā.

2010. gadā Spilvas apgrozījums bija 11,118 miljoni latu, bet peļņa veidoja 370 tūkstošus latu. Pēdējo trīs gadu gaitā Spilva uzņēmuma attīstībā ir investējusi 5 miljonus latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām