Spilves attīstību varētu veicināt jaunā Air Baltic termināļa celtniecība

2011. gada 03. maijs plkst. 8:52
Dalies ar šo rakstu

Reģionālā lidlauka statuss un Latvijas Aviācijas muzeja mājvieta – tādu tuvāko gadu laikā Rīgas dome saredz vēsturiskā Spilves lidlauka nākotni, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Reģionālā lidlauka statusa nodrošināšanai skrejceļš jau ir sertificēts un jāsakārto īpašuma jautājumi, bet vēsturiskās ēkas atjaunošanā vēl tāls ceļš ejams.


Kopš pagājušā gada decembra lidlauka apsaimniekošana un pārvaldīšana uzticēta pašvaldības SIA Rīgas nami, kura darbinieki vēl pirms Lielās talkas sakopa Rīgas vēsturisko lidlauku, veicot centrālās ēkas konservāciju, izcērtot krūmus un attīrot lidostas teritoriju no sadzīves atkritumiem. «Šīs ēkas funkcionalitāte ir piemērota vienīgi muzeja izveidei, un Rīgas namu bilancē ir tikai izdevumu postenis,» uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. «Šeit ir ļoti daudz padomju laika simbolikas, tādēļ ēkas izmantošana mūslaiku vajadzībām nav piemērota.»

Pašvaldība cerot, ka Spilves attīstību veicinās arī jaunā Air Baltic termināļa celtniecība, kas plānota lidostā Rīga.

A. Ameriks: «Agri vai vēlu to cels, un tad aktualizēsies jautājums, ko darīt, kur likt vecās un jaunās lidmašīnas, kas stāv tam paredzētajā teritorijā. Uzskatu, ka Spilve ir piemērotākā vieta šiem lidaparātiem, no kuriem lielākā daļa ir saistītas tieši ar padomju laiku. Tad tas varētu kļūt arī par papildu apskates objektu tūristiem un palīdzētu šai vietai darboties kaut vai «pa nullēm».»

Dalies ar šo rakstu