«Spoku ciematos» zāli pļauj bankas

2011. gada 01. decembris plkst. 11:54
Dalies ar šo rakstu

Jaunu privātmāju ciematu celšanas bums Jelgavā un ap pilsētu pilnībā apstājies; arī esošajos daudz nerealizētu projektu un aizaugušu pļavu, vēsta reģionālais laikraksts Zemgales Ziņas.

Par to, ka nekustamā īpašuma tirgus «treknajos gados» bijis tikai vēlme ātri nopelnīt ar pirkšanas un pārdošanas darījumiem, tagad liecina jauno savrupmāju apbūve Jelgavas nomalēs un Ozolnieku novadā. Savulaik iecerēti kā skaisti privātmāju ciemati ar attīstītu infrastruktūru, taču lielākajā daļā no tiem nav pat jēdzīgu ceļu, bet lielas platības ieaugušas zālē un par plānoto apbūvi atgādina tikai nobruģētas iebrauktuves blakus elektrības sadales skapīšiem, raksta laikraksts.

Tirgus eksperti norādījuši - kaut cik pirkti tiek vien dzīvokļi, bet ārpus centra intereses nav nedz par apšaubāmā kvalitātē uzceltajiem namiem, nedz zemesgabaliem. Arī bankas, kas nekustamo īpašumu attīstītājiem savulaik dāsni izsniedza kredītus, nu tiesu izpildītāju izsolēs atpērk māju karkasus un nesteidzas tos realizēt gaidās pēc lielākas cenas.

«Ar ciematiem Jelgavā un ap to no laika gala iet diezgan sūnaini,» Zemgales Ziņām sacījis Viktors Svirkovskis, firmas Latio nekustamo īpašumu tirdzniecības speciālists Zemgalē. Par ciematiem, ko realizējis viens attīstītājs, kur ir sakārtota vide, asfaltēti piebraucamie ceļi, savilktas komunikācijas un ielu apgaismojums, tiešā izpratnē varētu nosaukt tikai dažus.

Kā norāda laikraksts, neveiksmes stāsts ir SIA Stoneks Invest realizētais, bet bankrotējušais ciemats Varavīksnes ielā Jelgavā netālu no Lietuvas šosejas. To sāka celt ar vērienu, piešķirot tik skanīgo nosaukumu Varavīksnes nami, taču visās sešās mājās, kuru fasādēs daudz stikla, dzīvību nemanot. Zāliens ap mājām gan glīti nopļauts, tomēr dobju vietās aug nezāles, bruģētie celiņi pāris gados sašķobījušies, koka sētai lūp krāsa. Savukārt nobruģētie iebraucamie celiņi un brīvās pļavas liecinot - tur bijis plāns celt vēl vismaz divtik namu.

Visas mājas tiesu izpildītāja rīkotā izsolē iegādājusies 1,63 miljonu latu kredīta devējas Swedbank meitas kompānija SIA Ektornet.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām