Sprādzieni skaistumkopšanas centrā Tukumā, visticamāk, notikuši apkures defekta dēļ

2011. gada 03. aprīlis plkst. 13:14
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Sākotnējā informācija liecina, ka sestdien Tukuma skaistumkopšanas centrā Harmonija notikušie sprādzieni nogranduši apkures sistēmas defekta dēļ, aģentūra BNS noskaidroja policijā.

Portāls ntz.lv vēsta, ka divi sprādzieni skaistumkopšanas centrā notikuši ap plkst. 13. Tā kā pavisam neilgi pirms tam ļaudis bija ieradušies uz pirti, sprādziena radīta gaisa viļņa dēļ bija arī cietušie, kam uzreiz tika sniega pirmā medicīniskā palīdzība. Vissmagāk cietusi kāda sieviete, kurai konstatēts rokas lūzums.

Centra darbiniece Elita ntz.lv stāstījusi, ka vispirms salonā parādījušies dūmi, bet pēc tam atskanējis sprādziens, uzreiz ziņots ugunsdzēsējiem un visi cilvēki skrējuši ārā no telpām. Atklātu degšanu viņa neesot redzējusi. Savukārt skaistumkopšanas centra pirtniece Ieva Semjonova tieši tai laikā bijusi pirtī un sagaidījusi pirts apmeklētājus, kam durvis tiek atvērtas plkst. 13.

«12.20 viss bija kārtībā, uztaisīju pēdējo apgaitu; pavisam drīz ārpusē sāka pulcēties cilvēki, kas regulāri te nāk uz pirti. Šai ziņā saimnieki mums ir noteikuši stingru kārtību, ka ātrāk par noteikto laiku nevienu iekšā laist nevar un mēs to arī ievērojam. Paldies Dievam, ka tā, jo ja būtu ielaidusi viņus vismaz trīs minūtes ātrāk, kas tad viņus varētu atrast... Kad nogranda sprādzieni, cilvēki tikko kā bija iegājuši un ģērbās. Skrēju viņus glābt, ķēru somas un mantas, bet daudz kas jau vēl palika iekšā. Tomēr, kur sprāga, īsti nemaz nevaru pateikt, zinu tikai, ka ar to triecienu sievu ģērbtuvē skapīši bija sagāzušies. Paldies Dievam, ka cilvēki nav smagi cietuši, jo - ja kādu vajadzētu glābt mazgātuvē, tad nezinu, kā tiktu klāt,» klāstījusi Semjonova.

Vaicāta, vai bijusi kāda problēma ar krāsnīm, Semjonova atzina, ka krāsnis bijušas kārtībā, jo vēl iepriekšējā dienā visi gājuši uz pirti. Turklāt viss taču ticis pārbaudīts.

Centra īpašnieks Māris Majors stāstīja, ka par notikušo uzzinājis, būdams Rīgā. Atbraucis Tukumā, redzējis, ka dienesti jau strādā un ka darbinieki operatīvi par notikušo bija tiem ziņojuši. To, kāpēc tā noticis, labprāt pats no ekspertiem uzzinātu, jo līdz šim neesot bijis iespējams visas telpas apskatīt: «Ar ugunsdzēsējiem kopā apskatījām apkures sistēmu un konstatējām, ka tajā ir normāls spiediens, kas liecina, ka sistēma nav bojāta, taču vairāk neko nezinu.» Vaicāts, vai var pieļaut arī kādu ļaunprātību, Majors atzina, ka tās esot tikai spekulācijas un minējumi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām