Ražošana

SPRK atsaka dabasgāzes tirdzniecības licences piešķiršanu diviem uzņēmumiem

Žanete Hāka, 15.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome šodien pieņēma lēmumu atteikt dabasgāzes tirdzniecības licences piešķiršanu diviem komersantiem, informē SPRK.

Līdz ar gaidāmo dabasgāzes tirgus liberalizāciju Latvijā 2017.gadā, dabasgāzes lietotāji būs tiesīgi brīvi izvēlēties dabasgāzes tirgotāju.

Saskaņā ar Enerģētikas likumu šādas tiesības dabasgāzes lietotāji iegūs 2017.gada 3.aprīlī. Tas nozīmē, ka vairāki komersanti varēs iegūt tiesības sniegt dabasgāzes tirdzniecības pakalpojumu tikai sākot no 2017.gada 3.aprīļa.

Šādu lēmumu SPRK padome pieņēma saskaņā ar 2016.gada 11.februārī Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Enerģētikas likumā.

Atteikt licences dabasgāzes tirdzniecībai piešķiršanu SPRK padome nolēma SIA Gaspro Latvia un SIA Ventstone Complex, jo komersanti kā licences termiņa sākuma datumu un sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas sākuma termiņu norādīja 2016.gada sākumu.

Atbilstoši Enerģētikas likumam, komersanti no 2017.gada 10.februāra var vērsties SPRK ar lūgumu reģistrēt tos dabasgāzes tirgotāju reģistrā, tomēr reģistrēšanas gadījumā komersanti ar dabasgāzes tirdzniecību varēs nodarboties tikai no 2017.gada 3.aprīļa.

Komentāri

Pievienot komentāru