SPRK pagarina kapitāla atdeves likmes noteikšanas termiņu šajā gadā

Autors: Žanete Hāka
2016. gada 31. oktobris plkst. 21:50

Noslēgušās trīs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) organizētās publiskās konsultācijas par tarifu aprēķināšanas metodikām elektroenerģijas un ūdenssaimniecības jomās, kuru laikā SPRK ir saņēmis vairākus viedokļus, informē SPRK.

Lai  nodrošinātu izsvērtu pieeju, kuru vienveidīgi piemērot visās konsultētajās metodikās, SPRK nolemj pagarināt termiņu līdz kuram šajā gadā nosakāma kapitāla atdeves likme – līdz 2016.gada 30.decembrim.

Par grozījumiem Elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā un  Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā SPRK ir saņēmis 10 viedokļus - no  AS Augstsprieguma tīkls, Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Ekonomikas ministrijas, AS Latvenergo, AS Latvijas elektriskie tīkli , AS Latvijas Gāze, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas, biedrības Rīgas aktīvo senioru alianse un Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības, biedrības Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, SIA RTO Elektrotīkli un no AS Sadales tīkls.

No Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas, biedrības Rīgas aktīvo senioru alianse un Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības, biedrības Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome" saņemtais priekšlikums attiecās arī uz grozījumiem par Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.  

Tā kā Publisko konsultāciju laikā saņemti vairāki viedokļi par grozījumiem visās minētajās metodikās, ir nepieciešams papildus laiks to izvērtēšanai un precizētu metodiku sagatavošanai. Līdz ar to SPRK nolēma pagarināt termiņu, līdz kuram šajā gadā nosakāma kapitāla atdeves likme. 

Atslēgvārds