"Šprotu jautājuma" risināšanai izveidos darba grupu

2006. gada 14. novembris plkst. 17:37
Autori:
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tuvāko nedēļu laikā tiks veidota Latvijas - Krievijas darba grupa, kas strādās pie tā, lai vienādotu Krievijā un Eiropas Savienībā noteiktās benzopirēna normas un izskaidrotu, no riska viedokļa to pamatotību.

Šāda vienošanās panākta šodien Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektoram Vinetam Veldrem tiekoties ar Krievijas Federālo Patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēku labklājības uzraudzības dienesta vadību, Db.lv informēja Informāciju sagatavoja Iresa Miksone, Pārtikas un veterinārā dienesta preses sekretāre.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums par nepamatotu dažādu veidu zivju konservu izņemšanu no apgrozības. Sarunu rezultātā Krievijas puse apņēmās informēt sabiedrību un pārtikas izplatītājus, ka no apgrozības izņemamas tikai tās preču partijas, kas laboratoriski atzītas par Krievijas prasībām neatbilstošām.

Krievijas Federālā Patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēku labklājības uzraudzības dienesta vadība solīja izskatīt ierosinājumu par pārejas perioda noteikšanu Latvijas zvejas produktu ražotājiem.

Ceturtdien Vinets Veldre tiksies ar Lauksaimniecības ministrijas Federālo Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta vadību, lai pārrunātu šī gada beigās gaidāmo Krievijas inspektoru vizīti Latvijā.

Jau divas nedēļas atpakaļ PVD uzaicināja Krievijas kompetentās amatpersonas uz sarunām, lai vienotos par benzopirēna normatīviem. Lauksaimniecības ministrijas Federālā Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta vadība piekrita nosūtīt savus inspektorus, lai izvērtētu radušos situāciju un veiktu pārbaudes Latvijas zvejas produktu apstrādes uzņēmumos.

"Esmu gandarīts ar šīs dienas tikšanās rezultātiem", saka PVD ģenerāldirektors Vinets Veldre, "Man radās iespaids, ka Krievijas puse ir patiešām ieinteresēta atrisināt radušos situāciju. Tagad atliek tikai neatlaidīgi pie šī jautājuma strādāt. Jau pirmdien tikšos ar Krievijas vēstnieku Latvijā, lai pārrunātu turpmākās veicamās darbības. Viss ko plānojām tikšanās reizē, ir sasniegts. Lai gan nozīme nav tikšanās skaitam, bet gan rezultātam, kas mums šajā gadījumā ir vajadzīgs".

Dalies ar šo rakstu