Stadler sūdzas EK; Latvija var zaudēt 140 miljonus eiro

2011. gada 10. maijs plkst. 8:35
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Šveices dzelzceļa kompānija Stadler Bussnang AG, kas piedalās a/s Pasažieru vilciens (PV) izsludinātajā konkursā par jaunu vilcienu iepirkumu, vērsusies Eiropas Komisijā (EK) un lūgusi sākt pārkāpuma procedūru pret Latviju, liecina LNT rīcībā esošā informācija. Stadler uzskata, Rīgas Vagonbūves Rūpnīca (RVR) neatbilst izsludinātā konkursa prasībām un tā būtu jāizslēdz no turpmākās dalības konkursā. Neievērojot godīgas konkurences principus un nenovēršot pārkāpumus, Latvijas valsts var zaudēt Kohēzijas fonda finansējumu 140 miljonu eiro (98,4 miljonu latu) apmērā, kas paredzēts jauno vilcienu iegādei.

Tagadējais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) un arī iepriekšējais ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) izdarījuši politisku spiedienu uz Iepirkuma uzraudzības biroja un PV lēmumu pieņemšanu, publiski aicinot konkursā atbalstīt Rīgas vagonbūves rūpnīcu, uzskata Šveices kompānija.

Stadler norāda, ka RVR pārkāpis vairākus godīgas konkurences principus, kas noteikti līgumā par Eiropas Savienības (ES) darbību, gan tiešā, gan netiešā veidā «Latvijas medijos izvēršot plaša mēroga kampaņu, kurā visa informācija tiek pasniegta neobjektīvi, tendenciozi un vienpusēji par labu Rīgas vagonbūves rūpnīcai», teikts LNT rīcībā esošajā Stadler vēstulē EK.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām