«Startaps» Nordigen: ballītes nebūs

2016. gada 06. maijs plkst. 16:01
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Aprīlī Rīgā norisinājās starptautiskā konkursa Rietumu FinTech Challenge fināls. Labāko finanšu servisu un tehnoloģiju nozares startapu sacensības Latvijas galvaspilsētā tika rīkotas otro reizi. Šā gada uzvarētājs un Rietumu Bankas dāvātās 5000 eiro naudas balvas ieguvējs ir Latvijas startaps Nordigen, kas ir izstrādājis analītisku finanšu transakciju servisu.

Jautājumi startapa veidotājiem Robertam Bernānam un Rolandam Mesteram tika uzdoti uzreiz pēc konkursa galvenās balvas saņemšanas.

– Kā jūtaties pēc uzvaras?
– Labi! Tā ir ļoti patīkama sajūta, ja uzvari sīvas konkurences apstākļos. Tomēr, mūsuprāt, šī konkursa galvenā priekšrocība ir iespēja redzēt, kas notiek finanšu tehnoloģiju tirgū – tā ir jauna joma, kura piedāvā daudz iespēju sadarbībai ar lielajiem uzņēmumiem, finanšu institūcijām un banku iestādēm.

– Uzvara Rietumu FinTech Challenge konkursā ir pirmais publiskais Jūsu projekta novērtējums?
– Nē, pirms mēneša uzvarējām citā, arī Latvijā notiekošā startapu konkursā. Šobrīd dodamies pretī uzvarām – tas ir labs virziens.

– Kā plānojat izmantot naudas balvu?
– Jebkurš saprātīgs uzņēmējs investē naudu savā biznesa idejā. Tā kā esam startaps, visu naudu ieguldām uzņēmumā, piemēram, veidojam sakarus ar finanšu institūcijām, piesaistām jaunus klientus un attīstām produktu. Tāpēc nekādu ballīti par godu uzvarai, diemžēl, nerīkosim.

– Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?
– Šobrīd paplašinām darbību ārpus Baltijas valstu robežām – Somijā, Polijā. Plānojam strādāt arī Lielbritānijā, mūsuprāt, tur ir daudz potenciālo klientu.

Rietumu FinTech Challenge by TechHub Riga Academy notiek otro gadu pēc kārtas. Konkurss iecerēts kā ērta platforma, kur jaunie uzņēmumi var parādīt sevi, savas idejas un potenciālu.

Dalies ar šo rakstu