Startup veiksmes stāsti, kas nemaz nepieder Latvijai 

Atsevišķi startup uzņēmumi, lai arī tiek saukti pat par Latvijas Skype, ir reģistrēti citur un nodokļus mūsu valstij neatstāj, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Aļona Zandere, 25.10.2016
1/2

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Kaut gan arvien biežāk dzirdēts, ka Latvija top par Eiropas startup uzņēmumu zelta āderi, patiesībā līdz tam vēl ir tālu. Vēl vairāk – daļa startup uzņēmumu izvēlas reģistrēties citās valstīs mūsu nesakārtotās likumdošanas dēļ.

Viens no spilgtiem piemēriem ir Bitfury – startup uzņēmums, kas attīsta tā saucamo Blockhain tehnoloģiju, kas tiek izmantota ne tikai BitCoin maksājumu darījumu apstiprināšanai, bet arī dažādās citās jomās. Uzņēmums darbojas no 2011. gada, un šogad tā saņemto investīciju apmērs sasniedz jau 90 milj. ASV dolāru. Uzņēmums ir savas nozares līderis, tā bāzes mītne ir ASV, Sanfrancisko, ar ofisiem Vašingtonā, Londonā un Amsterdamā. Tas patiešām ir savas jomas veiksmes stāsts un pakalpojumus sniedz, algojot augstākā līmeņa profesionāļus.

Patiesībā problemātiski pat ir saprast – Bitfury ir vai nav Latvijas uzņēmums. Oficiālajās Latvijas datubāzēs – ne Uzņēmumu reģistrā, ne Lursoft – tas neparādās, tajā pašā laikā medijos un interneta vietnēs Bitfury joprojām tiek dēvēts par Latvijas veiksmes stāstu.

Visu rakstu Startup veiksmes stāsti, kas nemaz nepieder Latvijai lasiet 25. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums