Stiklā iegulda pusmiljonu

2013. gada 09. augusts plkst. 7:55
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Stikla apstrādes uzņēmums SIA Transparence plāno 3–4 gadu laikā atpelnīt ieguldītos 500 tūkst. eiro unikālā stikla apstrādes tehnoloģijā. Tā saka kompānijas valdes loceklis Agris Līdaka. Visas investīcijas ražošanā ir veiktas no uzņēmuma paša līdzekļiem.

Transparencei tuvākais konkurents Baltijas reģionā, ņemot vērā produkciju un tehnoloģijas, pēc A. Līdakas teiktā, varētu būt vienīgi Lietuvas uzņēmums UAB Glassbel Baltic. «Latvijā šādu tehnoloģiju pagaidām nevienam konkurējošam uzņēmumam nav, turklāt vietējā tirgū esam viens no retajiem uzņēmumiem, kas piedāvā pilnu stikla apstrādes pakalpojumu klāstu – griešanu, slīpēšanu, laminēšanu, rūdīšanu un krāsošanu, kā arī stikla pakešu izgatavošanu,» viņš piebilst.

Ieviešot jaunās zīdspiedes krāsošanas un ūdens abrazīvās griešanas tehnoloģijas, primārais SIA Transparence mērķis esot palielināt uzņēmuma konkurētspēju tirgū, palielinot produktu un pakalpojumu klāstu.

Pagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza teju 3,3 milj. eiro, bet peļņa – 128 tūkst. eiro, informē A. Līdaka; pēc Lursoft datiem latos – attiecīgi 2,32 milj. Ls un 90,5 tūkst. Ls. Kā liecina Lursoft dati, gadu iepriekš – 2011. gadā – uzņēmums strādājis ar 2,6 milj. Ls lielu apgrozījumu, savukārt peļņa bija 276,01 tūkst. latu. «2013. gadā prognozējam gan apgrozījuma, gan peļņas kāpumu. Šībrīža tendences liecina, ka apgrozījums varētu augt aptuveni par 10–12% salīdzinājumā ar 2012. gada rādītājiem,» paredz uzņēmējs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu