Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No kopumā septiņām uz universālveikala «Stockmann» jumta dzīvojošajām bišu saimēm šī gada sezonā izdevies iegūt 370 kilogramus medus jeb vidēji gandrīz 53 kilogramus no vienas bišu saimes.

«Ievāktais medus ir augstākās kvalitātes – zeltaini dzidrs un tīrs dabas produkts, ar jūtamu liepziedu medus «raksturu». Šogad pilsētā iegūtais medus ir nedaudz tumšāks kā citus gadus, jo bites ir spējušas ievākt ne tikai ziedu nektāru no liepu ziediem, bet arī medus rasu no lapām, kas veidojas, kad vēsas naktis nomaina izteikti karstas dienas. Atskatoties uz urbānās dravošanas kulmināciju – liepu ziedēšanas laiku, varu tik nobrīnīties, ka divu nedēļu laikā, bites ir spējušas izcili apliecināt sevi kā pilnvērtīgas medus vācējas. Pārsteidzošs ir kukaiņu veikums skaitļos un darbos. Dabā vēl reti kura radība spēj līdzināties bitei tās čaklumā,» teic bišu aprūpētājs un saimnieks Jānis Šnikvalds.

«Ievākto medu esam iecerējuši dāvināt darbiniekiem uzņēmuma jubilejā, daļu ziedosim labdarībai, bet ierobežotu skaitu medus burciņu plānots nodot tirdzniecībā. Šis sadarbības projekts, izvietojot bites uz Stockmann jumta, parādījis, cik patiesībā vienkārši varam «ievest» dabu pilsētas centrā. Arī darbinieki par mūsu jumta jaunajām iemītniecēm – bitēm – izrādīja lielu interesi. Rezultātā iegūts gards un veselīgs produkts, kam var dot vārdu «Rīgas medus»,» teic Dace Goldmane, universālveikala Stockmann direktore.

Biškopjiem Jānim Šnikvaldam un Arturam Balandiņam piederošās bišu saimes no šī gada 15.jūnija izvietotas uz ēkas jumta, iepretim Stockmann piektā stāva darbinieku birojam. Plānots, ka bišu stropi uz universālveikala jumta atradīsies arī nākamos gadus.

Komentāri

Pievienot komentāru