Būvniecība un īpašums

Stopiņu novada dome par 641 300 eiro pārdos zemesgabalu Biķeri veikala IKEA celtniecībai

LETA, 16.12.2016

Jaunākais izdevums

Stopiņu novada pašvaldība ir vienojusies ar SIA Verus Praedium par mazumtirdzniecības veikala IKEA būvniecībai vajadzīgā zemesgabala Biķeri pārdošanu par 641 300 eiro, aģentūra LETA uzzināja Stopiņu novada domē. Šis ir tikai viens no uzņēmumiem nepieciešamajiem zemesgabaliem.

Stopiņu novada domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs aģentūrai LETA pastāstīja, ka dome ir pieņēmusi lēmumus par sev piederošā zemesgabala pārdošanu veikala IKEA celtniecībai, bet nevar atbildēt par citiem nekustamajiem īpašumiem, kas investoriem vajadzīgi veikala celtniecībai.

Stopiņu novada domes sēdes 31.augusta protokols liecina, ka domes deputāti jau vasaras beigās pieņēma lēmumu, ar kuru atbalstīja izlīguma slēgšanu ar SIA Biķerciems un nekustamā īpašuma "Biķeri" pārdošanu par brīvu cenu. Savukārt 30.novembra domes sēdē tika izskatīts Verus Preadium iesniegums par nekustamā īpašuma "Biķeri" iegādes darījuma un ar to saistīto dokumentu apstiprināšanu.

No SIA Biķerciems 51,52% pieder Andim Stūrītim, 43,48% - SIA Treo, kas savukārt pieder juristam Raivo Sjademem, kura vārds izskanēja saistībā ar "airBaltic" un Baltijas aviācijas sistēmu" tiesvedībām, savukārt 5% - SIA "AD sistēma", kas caur vēl vienu uzņēmumu pilnībā pieder Marekam Berkoldam.

Stopiņu pašvaldība kopš 2002.gada tiesājās par nekustamo īpašumu Biķeri ar "Biķerciemu". Strīdā notika vairāki tiesvedības procesi. 31.augusta domes sēdē deputāti atbalstīja "Biķerciema" priekšlikumu noslēgt izlīgumu, atsaucot kasācijas sūdzību, atzīstot pašvaldību par nodrošināto kreditoru un vienlaikus pārdodot nekustamo īpašumu "Biķeri" investoriem. Zemesgabalu plānots pārdot par 641 300 eiro, kas ir vairāk nekā pašvaldības pasūtītajā novērtējumā, kurā zemes vērtība bija aplēsta 401 000 eiro apmērā.

Jau augustā Verus Praedium bija iesniegusi Stopiņu novada domē apliecinājumu iegādāties "Biķeri" zemes gabalu. Dome 30.novembrī apstiprināja vienošanos par izlīgumu ar SIA "Biķerciems" un vienošanos par pirkumu ar "Verus Preadium". Dome piekrita, ka atbilstoši Maksātnespējas likumam pēc samaksas saņemšanas tā zaudē tiesības pret "Biķerciemu" pieteiktā un atzītā nodrošinātā kreditora pieprasījuma nesegtajā daļā, un šajā daļā tiek izslēgta no kreditoru pieprasījuma reģistra.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Stopiņu novadā pie pašas Rīgas robežas, blakus Juglas ielas un Biķernieku ielas rotācijas aplim, iepretim lielveikalam "Rimi" plānots būvēt IKEA lielveikalu. Rīgas dome plāno slēgt sadarbības līgumu ar "Verus Praedium" par mazumtirdzniecības veikala IKEA darbības nodrošināšanai nepieciešamajiem transporta infrastruktūras pārkārtojumiem.

Sadarbības līguma projektā noteikts, ka "Verus Praedium" apņemas par saviem līdzekļiem nodrošināt Juglas ielas un Biķernieku ielas rotācijas apļa pārbūvi, tajā skaitā izbūvēt paredzētās ieskriešanās joslas un krustojumu, kā arī nodrošināt citu ar rotācijas apli un krustojumu saistīto publisko ielu pārbūvi.

Tāpat lēmuma projekts paredz, ka "Verus Praedium" kopā ar Rīgas pilsētas pašvaldību iesaistīsies Juglas ielas, Augusta Deglavas ielas, Lubānas ielas un autoceļa P4 rotācijas apļa pārbūvē, izbūvējot savienojošās ielas, nodalītas pagrieziena joslas, apgriešanās vietas, kā arī paredzētās ieskriešanās joslas. Šī rotācijas apļa pārbūvi par saviem līdzekļiem nodrošinās Rīgas pilsētas pašvaldība, ieguldot vairāk nekā 500 000 eiro. Gadījumā, ja investors veikalu neuzbūvēs, pašvaldība prasīs ieguldītos līdzekļus kompensēt.

Sadarbības līguma projekts liecina, ka investori plānojuši iegādāties septiņus nekustamos īpašumus Stopiņu novadā ar kopējo platību 418 687 kvadrātmetri. Viņi paredzējuši iegādāties nekustamo īpašumu "Līdumi" 2,2 hektāru platībā, nekustamo īpašumu "Meirāni", kas sastāv no diviem zemesgabaliem 0,1709 hektāru platībā un 0,16 hektāru platībā, nekustamo īpašumu "Kreipe-Krišjāņi" 0,9894 hektāru platībā un divus zemesgabalus 0,948 hektāru un 1,7 hektāru platībā no nekustamā īpašuma "Vārpas". Tāpat investors plānojis iegādāties nekustamo īpašumu "Biķeru baznīca" 0,6 hektāru platībā, nekustamo īpašumu "Jaunkupricas" 1,5 hektāru platībā un zemesgabalu "Biķeri" 18,48 hektāru platībā.

Plānots, ka infrastruktūras būvniecība jāpabeidz līdz 2018.gada beigām, bet ne vēlāk kā līdz 2019.gada rudenim.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedru mēbeļu tirdzniecības tīkla IKEA veikala būvniecībai Latvijā nolūkots 20 hektāru liels īpašums Stopiņu novadā pie Biķernieku apļa pašā Rīgas nomalē, kur pāri ielai jau atrodas veikals Rimi Biķernieku, trešdien vēsta Latvijas Avīze.

Plānots, ka veikals varētu tapt līdz 2018.gada beigām un tas varētu būt lielāks nekā Viļņā.

Tīkla pārstāvji mēģina vienoties ar īpašniekiem Stopiņu novadā par zemes iegādi, ar Rīgas domi – par pievedceļu būvi. Kā informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Laura Frinberga-Tuklere, šodien departamenta komitejas sēdē izskatīs lēmuma projektu par sadarbības līguma slēgšanu ar SIA Verus Praedium par IKEA darbības nodrošināšanai nepieciešamajiem transporta infrastruktūras pārkārtojumiem.

Kā laikraksts noskaidrojis Biķeru draudzē, 20 hektāru lielais zemesgabals pieder luterāņu baznīcai. Mācītājs Aleksandrs Bite norādīja, ka darījums vēl nav noticis, taču process virzoties. Pašlaik visa projekta iznākums atkarīgs no Stopiņu novada pašvaldības, kurai jāizlemj, vai un par kādu summu Verus Praedium pārdot citu zemesgabalu – 18 hektārus lielo īpašumu Biķeri.

Komentāri

Pievienot komentāru
DB Viedoklis

Redakcijas komentārs: Aizslaucīt Aldara pēdas

Raivis Bahšteins, DB galvenās redaktores vietnieks, 11.10.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc vairākas nedēļas ilgas svārstīšanās vakar valdība nolēma tomēr piešķirt 4,2 milj. eiro lielu uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi vienam no vadošajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Baltijā AS Latvijas balzams – par daudzmiljonu investīciju projekta īstenošanu.

Kā ziņots, rekonstruējot vēsturiskās ēkas un būvējot jaunas, kopumā uzņēmums gatavojas investēt 23 milj. eiro (DB 09.10. jau rakstīja, ka izvirzītajiem kritērijiem atbilst 16,9 milj. eiro no projekta izmaksām), lai par trešdaļu audzētu ne tikai eksportu, bet likumsakarīgi tā rezultātā arī nodokļu nomaksu valsts budžetā. Tas nozīmē, ka UIN atlaidei jau visai ātri vajadzētu sasniegt bumeranga vai pat sniega bumbas efektu, naudai atgriežoties valsts makā. Kā iepriekš tika lēsts, piešķirot UIN atlaidi, no uzņēmuma valsts saņems atpakaļ par 6,4 milj. eiro vairāk, plus Latvijas ekonomiku sildīs projekta īstenošanas investīcijas, piemēram, ēku būvniecībā u.c. Šādi un līdzīgi investīciju projekti ir nozīmīgi visai tautsaimniecībai, ja var prognozēt pozitīvu atdevi. Tāpēc nedrīkst apgrūtināt ražotājus, nemitīgi liekot risināt konkurētspējas noturēšanas «Rubika kubu», politiķiem nodokļu reformēšanas aizsegā pieņemot lēmumus, kas paaugstina ražošanas izmaksas. Protams, uzņēmumi, pateicoties šādiem lēmumiem, mācās strādāt efektīvāk, bet ir jājūt robeža, kad balansēšana uz virves vairs nesagādā prieku un uzņēmums izvēlas meklēt citu arēnu ražošanai.

Komentāri

Pievienot komentāru