Stradiņos jaunās paaudzes «Anniņas» iemācīs vairāk nekā vien elpināšanu

2013. gada 16. maijs plkst. 16:48
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 16.maijā, tika atklāts Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, kas turpmāk ļaus nodrošināt kvalitatīvu topošo mediķu izglītību, izmantojot tehnoloģijas un zinātnes sasniegumus.

Kā skaidro universitātes pārstāvji, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kas tapis trīs gadu laikā ar ERAF projekta atbalstu, studenti, izmantojot mulāžas, mācību lelles un simulatorus, apgūs nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes darbam ar pacientu – sākot no vienkāršām manipulācijām (mākslīgā elpināšana, vēnu punktēšana, šuvju uzlikšanu) un beidzot ar sarežģītām ķirurģiskām operācijām, arī dzemdību pieņemšanu.

Atsevišķas telpas centrā pielāgotas RSU Rehabilitācijas fakultātes studentu apmācībai – mācību virtuve uztura speciālistu apmācībai, kā arī Montesori, fizioterapijas, ergoterapijas, audiologopēdijas un citi mācību kabineti.

RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs atrodas Anniņmuižas bulvārī 26a un tā kopējā platība ir 7861 kvadrātmetrs. Centra izveide notika trīs gadus ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu. Vienlaikus ar tehnoloģiju centra būvniecību tika modernizēta arī RSU infrastruktūra Kronvalda bulvārī 9 un Dzirciema ielā 16. Projekta kopējais finansējuma apjoms ir 5,16 miljoni lati, no kuriem ERAF līdzekļi ir 4,39 miljoni lati, RSU - 404 641 lats, bet valsts budžeta līdzekļi veido 370 534 latus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām