Strauji audzis izmaksāto īpašuma apdrošināšanas atlīdzību apmērs 

Ziemas periodā sezonāla rakstura negadījumu dēļ vairākos apdrošināšanas veidos ik gadu vērojams izmaksāto atlīdzību pieaugums.

Žanete Hāka, 26.4.2016

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija liecina, ka laikā no pagājušā gada 1. decembra līdz šī gada 31. martam lielākais izmaksāto atlīdzību kāpums jeb 22%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, bijis īpašuma apdrošināšanā. Būtiski - par 19% vairāk atlīdzībās šoziem saņēmuši arī KASKO un ceļojumu apdrošināšanas klienti Latvijā.

Lai gan šogad ziema bija siltāka nekā ierasts, izplatītākais īpašuma bojājuma cēlonis – vairāk nekā 30% gadījumos bija ūdens apgādes vai apkures sistēmas aizsalšana, kā rezultātā plīsušas caurules, radot postījumus vidēji 900 eiro apmērā par vienu negadījumu. Savukārt vēl lielākus zaudējumus radīja elektroinstalāciju izraisīti ugunsgrēki, kur vidējā atlīdzība sasniedza 15 000 eiro par vienu negadījumu. Kopumā ziemas mēnešos vien īpašuma apdrošināšanas klienti Latvijā atlīdzībās saņēmuši 8,1 milj. eiro.

Biežākie KASKO negadījumu iemesli bijuši nobraukšana no ceļa, saslīdēšana un sadursme ar šķērsli. Šajā sezonā bija pieteikts arī lielāks skaits negadījumu saistībā ar melno ledu, kā arī iebraukšanu bedrēs, kas izteikti veidojas pēc atkušņa. KASKO klienti atlīdzībās par transportlīdzekļa negadījumiem šajā ziemas periodā saņēma nepilnus 18 milj. eiro.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Apskatot ceļojumu apdrošināšanas tendences Latvijā, interesanti, ka atlīdzību pieteikumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo ziemas periodu, samazinājies par 20-25%. Tomēr ņemot vērā klientiem izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugumu, jāsecina, ka būtiski pieaugusi vidējā atlīdzība par vienu negadījumu. Šajā apdrošināšanas veidā ziemas periodā klientiem par negadījumiem ārvalstīs izmaksāti 992 tūkst. eiro. Slēpot apdrošinātāju klienti vēl joprojām visbiežāk devušies uz Itāliju, Austriju un Šveici, savukārt atpūtu siltākās zemēs baudīt – uz Āzijas valstīm. Novērots, ka pieaugošā terora aktu riska dēļ samazinājies ceļotāju skaits uz līdz šim iecienītajām siltajām zemēm - Turciju un Ēģipti.

Vairāk nekā 80% no traumām, kas radušās ziemai raksturīgo apstākļu dēļ, gūtas uz slidenām ietvēm, celiņiem vai kāpnēm. Savukārt aptuveni 15% - aktīvi atpūšoties jeb slēpojot, snovojot, slidojot, kā arī braucot ar ragaviņām. Apdrošinātāji saviem klientiem par nelaimes gadījumiem izmaksājuši 1,1 milj. eiro, kas ir par 18% vairāk nekā pērn šajā pat periodā.

«Ziemas periodā aktuāla ir arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. No jumta krītošs sniegs, kas traumē gājēju vai nodara bojājumu automašīnai, un kaimiņu nopludināšana aizsalušas, plīstošas caurules dēļ, ir visbiežāk notikušie negadījumi, kad zaudējumi nodarīti trešajai pusei. Lai gan nedaudz pieaudzis šādu negadījumu skaits, kopumā atlīdzību apmērs samazinājies par 30%. Galvenais iemesls, visticamāk, ir īsais sniega un sala periods, taču gribētos arī cerēt, ka apsaimniekotāji un mājokļu īpašnieki kļuvuši atbildīgāki, apsekojot savus īpašumus,» stāsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

 

Tevi varētu interesēt

Apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) rīcībā esošie dati liecina,...

Šogad novērojama straujāks nekustamā īpašuma apdrošināšanas sektora...

Līdz ar īpaši auksta laika iestāšanos janvārī un februārī, salīdzinot ar pagājušā...

Īpašuma apdrošināšanā visbiežāk piesaka zaudējumu atlīdzību par īpašuma...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Vidējā summa, ko Latvijas iedzīvotāji novirza uzkrājumiem savu bērnu nākotnei, izvēloties uzkrājošo...

Konsolidētā kopbudžeta pārpalikums 2016. gada pirmajā ceturksnī bija 48,4 miljoni eiro, kas...

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) 27.aprīlī rīko diskusiju...

Jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti apliecina, ka Latvijas iedzīvotāju vērtējums...

Ņemot vērā, ka makroekonomiskā un finanšu sektora situācija ir stabila un pašreizējie...

Latvijā 2014. gadā banku nozares pienesums ekonomikai kopumā bija 4,51% no IKP...

Pagājušajā gadā nedzīvības apdrošināšanas kompānija Compensa Vienna Insurance...

Pēdējo divu mēnešu laikā Rīgā un Pierīgas rajonos vērojams kārtējais auto zādzību...

Veicot ministriju budžetu auditus, Finanšu ministrija «atradusi» papildu 50 miljonus...

Pat uz ienākumu krituma fona Apple akcijas izskatās perspektīvas, otrdien vēsta laikraksts...