Strauji sarūk naftas cenas

2016. gada 27. septembris plkst. 16:10
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Otrdien naftas cena strauji saruka pēc tam, kad Irāna un Saūda Arābija kliedēja cerības uz apņemšanos iesaldēt vai samazināt naftas ražošanas apjomus, raksta MarketWatch.

Trešdien notiks Naftas Eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) neformālā sanāksme, un abas valstis paziņojušas, ka tā būs tikai konsultatīva, tādā veidā pastiprinot viedokli, ka lielākās valstis atkāpsies no sarunām bez vienošanās.

Rezultātā ASV vieglās jēlnaftas WTI cena novembra piegādēm saruka par 2,46% līdz 44,74 dolāriem par barelu, savukārt Ziemeļjūras naftas markas Brent cena novembra piegādēm Londonas biržā saruka par 2,37% līdz 46,12 dolāriem par barelu.

«Jebkuras cerības uz jēlnaftas ražošanas apjomu iesaldēšanu šodien izgaisa, pēc tam, kad Saūda Arābija pievienojās Irānai izteikumos, ka sarunas par ražošanas ierobežošanu būs konsultatīvas,» norāda ETX Capital tirgus analītiķis Neils Vilsons, kurš paredz, ka līdz OPEC oficiālajai sanāksmei novembrī tirgū valdīs dažādas spekulācijas.

Kopš 2014.gada vidus naftas cenas ir svārstījušās un sarukušas, jo vairāki lielie tirgus dalībnieki galvenokārt domā par tirgus daļas saglabāšanu. Rezultātā zemās peļņas maržas lētās naftas kontekstā ir veicinājušas vairāku naftas ražotāju investīciju plānu atlikšanu. Pērn kopējās investīcijas naftas un gāzes ieguvē saruka par 25% un tiek prognozēts, ka šajā gadā tās samazināsies vēl par 24%, liecina Starptautiskās Enerģētikas aģentūras aplēses.

Vairāki analītiķi paredz, ka šā gada ceturksnī WTI cena būs vidēji 43 dolāri par barelu, salīdzinot ar 50% barelu iepriekšējās prognozēs.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds