Straujš pavasaris Latvijas un Dānijas starpā vēl nav atplaucis

2011. gada 03. jūnijs plkst. 9:50
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ekonomiskā krīze skāra arī Dāniju, un tās laikā uzņēmējdarbība starp Latviju un Dāniju apsīkusi. Tagad tā palēnām atkal palielinās. Tomēr strauja pavasara abu valstu ekonomiskajā sadarbībā pagaidām vēl nav, Latvijas Avīzei norāda Dānijas vēstnieks Latvijā Pērs Karlsens.

«Diemžēl ir signāli, ka Dānijas uzņēmēji Latvijā jūt problēmas, jo investīciju klimats nav sevišķi labvēlīgs. Uzņēmējus traucē ne tik daudz korupcija, cik birokrātiskas problēmas,» norāda vēstnieks. Piemēram, Dānijas uzņēmēji vēlas doties uz Latviju, lai izveidotu cūku fermu un nodarbotos ar cūkkopību, daži kaimiņi protestē. Tas esot saprotams, arī Dānijā nepatīk smaka. Bet, ja liedz cūku fermu celt kādā noteiktā vietā, tad varbūt varētu ļaut citur, kur tā netraucē iedzīvotājus.

P.Karlsens arī atzīmē, ka saprot Latvijas iedzīvotājus, kuri no vienas puses vēlas ārvalstu investīciju ienākšanu, bet no otras – saglabāt vecās lauksaimniecības tradīcijas. Tomēr visu iegūt neesot iespējams.

Vēstnieks intervijā piebilst, ka lielākie Dānijas uzņēmumi, kas šobrīd ir nostiprinājušies Latvijā, ienāca jau pirms 15 gadiem un ir nostiprinājušies. Te varot minēt Carlsberg, apkures sistēmu ražotāju Danfoss Latvija, Danskebank un apavu zīmolu Ecco, kā arī Jysk. Attīstoties arī mazāki uzņēmumi, piemēram, sveču ražotājs Baltic Candles.

 

Dalies ar šo rakstu