Transports un loģistika

Straujuma: Lēmumu par airBaltic investoru spieda pieņemt saistības; investorā riski ir, bet mēreni

LETA, 05.11.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) otrdien valdības sēdē ilgi nav vēlējusies atbalstīt Satiksmes ministrijas iesniegto piedāvājumu par airBaltic investoru.

Straujuma žurnālistiem šodien stāstīja, ka pati ilgi nav varējusi piekrist šim risinājumam. Turklāt viņa būtu vēlējusies, lai būtu dots ilgāks laiks diskusijām. Uz jautājumu, kāpēc tad lēmums pieņemts otrdien, viņa plašāk nevēlējās komentēt. «Ir noteikts laiks, kad biznesā ir jāizpilda saistības,» noteica valdības vadītāja.

Jautāta par riskiem, kādi minēti saistībā ar piedāvāto investoru, viņa uzsvēra, ka riski bija tādi, kas ļāvuši valdībai tomēr pieņemt lēmumu par pagaidu investora piesaisti. Turpretī, ja drošības iestādes būtu norādījušas uz lieliem riskiem, valdība nemaz nevarētu lēmumu pieņemt.

Kā ziņots, valdība 3.novembrī atbalstīja Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% airBaltic akciju, savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro.

Iepriekš satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta Prudentia atrasto airBaltic investoru.

Pašlaik plānots, ka airBaltic jaunas lidmašīnas iegādāsies no Kanādas lidmašīnu ražotāja Bombardier. 2012.gada decembrī airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par desmit CSeries 300 lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā airBaltic izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Komentāri

Pievienot komentāru