Straujuma: Rail Baltica projekts ir nozīmīgs arī tādēļ, ka savieno Baltiju ar pārējo ES

2014. gada 05. decembris plkst. 14:15
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Projekts Rail Baltica ir nozīmīgs arī tādēļ, ka stratēģiski savieno Baltijas valstis ar pārējām Eiropas Savienības (ES) valstīm, pēc tikšanās ar Igaunijas ministru prezidentu Tāvi Reivasu un Lietuvas premjeru Aļģirdu Butkeviču, Tallinā sacīja Latvijas valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

«Pat ja pirmajos gados nebūs ekonomiskā izdevīguma, projekts ir stratēģiski nozīmīgs ceļš Baltijas savienošanai ar Eiropu. Pastāvot šādam infrastruktūras objektam, ar laiku tā apkārtnē attīstīsies papildu infrastruktūra un uzņēmējdarbība,» uzsvēra premjere.

Viņa paskaidroja, ka Rail Baltica ir nozīmīgs ne tikai no kravu transporta aspekta, bet arī tādēļ, ka sniegs cilvēkiem iespēju ātri nokļūt Eiropā, kā arī savienos Baltijas valstis ar citām ES valstīm. «Dažkārt tas ir vēl svarīgāk nekā ekonomiskais izdevīgums,» uzsvēra premjere.

Straujuma Igaunijā, Baltijas ministru padomes ietvaros, tikās ar Igaunijas ministru prezidentu Reivasu un Lietuvas valdības vadītāju Butkeviču. Amatpersonas tikšanās laikā apsprieda īstenoto un plānoto sadarbību aizsardzības un kiberdrošības jomā, enerģētikā, transporta infrastruktūras jomā, Rail Baltica un digitālā vienotā tirgus jautājumus.

Runājot par enerģētisko neatkarību, premjere akcentēja, ka Latvijai ir alternatīvas, lai tā nekļūtu par izolēta salu gāzes tirgū. Viena no tādām ir projekts, kas paredz cauruļvada izbūvi, kurš savienotu Poliju, Lietuvu un tālāk arī Latviju.

Tāpat Straujuma atgādināja par Lietuvā atklāto sašķidrinātās gāzes termināli, kura ietvaros noslēgts līgums par nelielu gāzes daudzuma uzglabāšanu Inčukalnā. Svarīgas ir arī sarunas starp Latviju un Igauniju saistībā ar reverso gāzes cauruļvadu, kas gāzi varētu nodot no Tallinas uz Inčukalnu. Šobrīd cauruļvads ļaujot to darīt tikai virzienā no Inčukalna uz Tallinu.

Pēc tikšanās Baltijas valstu premjeri atzina, ka visos jautājumos spējuši panākt vienošanos. Premjeri pārrunājuši Latvijas prezidentūras prioritātes, enerģētisko drošību, Igaunijas - Somijas sadarbību enerģētiskajā jomā un Lietuvas LNG termināli. Tāpat premjeri nākuši kopā ar kopīgu paziņojumu, kurā paustas visu valstu ministriju prioritātes.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām