Citas ziņas

Streļčenoku KNAB interesē tikai vadītāja amats; esot saņēmis darba piedāvājumus no starptautiskām organizācijām

LETA, 13.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pašreizējais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks priecājas par viņam sastādīto konkurenci konkursā uz KNAB priekšnieka amatu, jo tas ļaušot izvēlēties stiprāko kandidātu. Vienlaikus viņš pats jau esot saņēmis darba piedāvājumus no starptautiskām organizācijām.

Streļčenoks šodien pēc Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdes žurnālistiem savu vīziju par KNAB turpmāko attīstību detalizēti neizklāstīja, taču norādīja, ka, iestādei «stāvot uz vietas, nekas nesanāks», tāpēc katru dienu un mēnesi ir jāpieņem uz izaugsmi vērsti lēmumi.

Streļčenoks uzskata, ka jāturpina attīstīt iestādi, lai tā efektīvāk strādātu cīņā pret korupciju. Saskaņā ar KNAB stratēģiju esot jāturpina cīņa ar korupciju tiesu varā, ēnu ekonomikas apkarošanā un veselības aprūpes jomā. Streļčenoks gribētu, lai arvien vairāk iedzīvotāju sajustu, ka tiesas ir objektīvas un tām var uzticēties.

Savas izredzes uzvarēt KNAB vadītāja konkursā Streļčenoks «nekā nevērtējot», jo kandidātus vērtēs komisija, kurā ir kompetenti locekļi, kas pieņems lēmumu.

«Ja jūs gribat vaicāt, vai es sajūtu politisku atbalstu vai neatbalstu, [ - ja] politiķiem būs vēlēšanās iedot man vēl vienu termiņu šajā amatā, tad es esmu gatavs uzņemties šo atbildību un vadīt institūciju,» norādīja pašreizējais KNAB priekšnieks.

Vaicāts, kā viņš vērtē citus konkurentus uz KNAB priekšnieka amatu, Streļčenoks atbildēja, ka no viņiem nebaidoties. «Lai uzvar stiprākais,» piebilda KNAB vadītājs.

Streļčenoks apliecināja, ka gadījumā, ja neuzvarēs konkursā un netiks apstiprināts, tad citu amatu KNAB viņš nevēloties ieņemt. «Tad šis posms būs noslēdzies. Man jau principā ir vairāki piedāvājumi no starptautiskām organizācijām, bet šobrīd es tos netaisos izskatīt, kamēr nav noslēdzies konkurss,» piebilda Streļčenoks.

Organizāciju nosaukumus Streļčenoks nevēlējās atklāt, jo viņa termiņš KNAB priekšnieka amatā noslēdzas tikai novembrī.

Jau ziņots, ka šodien ir pēdējā diena, kad iespējams pieteikties konkursā uz KNAB priekšnieka amatu. Valsts kanceleja kandidātu skaitu un vārdus pagaidām neatklāj, taču publiski tapuši zināmi jau četri amata pretendenti. Konkursā pieteicies Streļčenoks, bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš, bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis, kā arī Latvijas Juristu apvienības vadītājs, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs Rihards Bunka.

Pēc tam, kad Valsts kancelejā būs saņemti pieteikumi, atlases komisija uz konkursa pirmās kārtas sēdi sanāks 19.septembrī. Pirmās kārtas otrā sēde paredzēta 28.oktobrī, savukārt 1.novembris ir termiņš, kad Ministru kabineta mājaslapā tiks publicēta informācija par pretendentiem, kurus konkursa komisija izvirzījusi dalībai konkursa otrajā kārtā.

Konkursa komisija uz otrās kārtas pirmo sēdi sanāks divas dienas - 3.novembrī un 4.novembrī. Otrā sēde norisināsies 9.novembrī, bet trešā sēde - 10.novembrī. Pēc tam piecu darba dienu laikā komisijas vadītājam pēc komisijas lēmuma pieņemšanas rakstiski jāinformē pretendenti un Ministru prezidents par pieņemto lēmumu.

Konkursa norises grafiks gan ir indikatīvs, un ir iespējamas arī izmaiņas, kas atkarīgas no konkursa komisijai pieejamās informācijas.

Streļčenoka pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī.