Būve

Studenti: par Dienvidu tilta celtniecību pārmaksāti 50 miljoni

Lelde Petrāne, 18.01.2011

Kristans Putniņš, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Salīdzinot Dienvidu tilta izmaksas ar 170 citu tiltu cenām 42 pasaules valstīs, studenti atklājuši, ka par Dienvidu tilta celtniecību pārmaksāti 50 miljoni latu, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Modelis esot gatavs. Jānomaina vien skaitļi, un studenti varot pārbaudīt arī to, cik dārga salīdzinājumā ar līdzīgām celtnēm citur pasaulē ir Gaismas pils, vai noskaidrot, cik jāmaksā Rīgas Ziemeļu šķērsojumam.

Šādu analīzi, ja vien kādu tā interesētu, būtu ar mieru veikt Rīgas Ekonomikas augstskolas absolventi Andis Grandāns un Edgars Sproģis. Pagaidām viņi tikuši galā tikai ar vienu objektu – Rīgas Dienvidu tiltu. Toties, kā norāda Latvijas Avīze, ar iespaidīgu rezultātu. Savā bakalaura darbā salīdzinot tā izmaksas ar 170 citu tiltu cenām 42 pasaules valstīs, viņi atklājuši, ka par Dienvidu tilta celtniecību pārmaksāti 50 miljoni latu.

Kā minēts pētījumā, «par tādu naudu varētu uzbūvēt 5 bērnudārzus ar 235 vietām katrā». Viņuprāt, patiesībā šādiem pētījumiem vajadzētu būt nevis studentu, bet ministriju un iestāžu darbinieku ikdienai.

Pētīt šo tēmu bijusi bakalaura darba vadītāja profesora Vjačeslava Dombrovska ideja. Viņš jau agrāk esot gribējis šo jautājumu izpētīt, bet nebija sanācis laika.

Komentāri

Pievienot komentāru