Sudraba: valdībai nav plāna šim gadam

2011. gada 19. janvāris plkst. 8:47
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valdībai neesot gatavs plāns, ko tā gatavojas darīt šogad. To pierādot nozaru pārstāvju interese par to, kas gaidāms atsevišķās jomās. Ja būtu zināms rīcības plāns, tad šādi jautājumi nerastos, intervijā raidījumam 900 sekundes norādīja valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Runājot par papildus 50 miljonu konsolidāciju, viņa uzsver, ka patlaban atkal nenotiekot koncentrēšanās uz rezultātu un attīstību, bet gan mehāniska darbošanās, fokusējoties tikai uz šiem 50 miljoniem.

I.Sudraba skaidro, ka jāmāk dzīvot vismaz trīs gadus uz priekšu, kā arī jāmāk pieņemt lēmumus, kas atdevi dos tikai, piemēram, nākamajā gadā nevis uzreiz. Pēc viņas domām, tērēšana no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un pagājušā gada decembrī papildus izdotie 60 milj. Ls varētu būt par iemeslu tam, ka starptautiskie aizdevēji pieprasīja vēl papildus konsolidēt budžetu.

Valsts kontroliere arī skaidro, ka joprojām valstī nenotiekot strukturālās reformas, jo tās darbības , kas notiek , par tādām nevarētu saukt. Tas, ka iestādei tiekot mainīts nosaukums, vai, piemēram, apvienotas divas ministrijas, neesot strukturālās reformas, jo netiekot izvērtētas funkcijas.

Arī runājot par funkciju auditiem, kas tiek veikti, I.Sudraba atzīst, ka daudzi dati no tiem būtu izmantojami, taču pietrūkstot politiskās gribas un lēmumus.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds