Būvniecība un īpašums

Sūdzas par LU arhitektu izvēli

Ingrīda Drazdovska, 14.02.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

LU Dabas zinātņu akadēmiskā centra ēku kompleksa Torņakalnā metu konkursa pirmo godalgu ieguvusī arhitektu apvienība ir neapmierināta ar LU lēmumu sākt sarunu procedūru nevis ar to, bet gan ar konkursa otrās vietas ieguvēju.

LU pieņēmusi lēmumu sākt sarunu procedūru ar arhitektu biroju SIA Sestais stils par apbūves meta un skiču projekta izstrādi Dabas zinātņu akadēmiskā centra ēkai, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā atrodamā informācija. Līguma summa – 195 tūkst. latu.

Taču apvienības SIA Mark arhitekti, SIA Inženieru birojs Būve un forma un SIA Mailītis A.I.I.M birojā ir iesniegusi sūdzību par šo izvēli. Sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā paredzēts izskatīt līdz šā gada 4. martam.

Db.lv jau ziņoja, ka LU Dabas un dzīvības zinātņu akadēmiskā centra ēku kompleksa Torņakalnā metu konkursa pirmo godalgu ir ieguvusi autoru apvienība SIA Mark arhitekti, SIA Mailītis A.I.I.M., Dina Sotņikova un Ints Menģelis ar devīzi UniverseCity. Otro godalgu ieguva Sestais stils ar devīzi LAPA, bet trešo godalgu – SIA Vizuālās modelēšanas studija ar devīzi ZĪLE.

Iepriekš iepirkumu komisija informēja, ka tā novērtēs pretendentu pieteikumu atbilstību konkursa nolikumā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām un pēc tam atbilstošajiem kandidātiem nosūtīs uzaicinājumu iesniegt tehnisko un finanšu piedāvājumu. To galvenie vērtēšanas kritēriji būs cena un kvalitāte.

Dabas un dzīvības zinātņu akadēmiskajā centrā paredzēts viss nepieciešamais ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas, zemes zinātņu, medicīnas studijām, kā arī zinātniskā bibliotēka lasītava, administrācijas un saimniecības telpas, rekreācijas zonas.

Savulaik plānots, ka Torņakalna rajonā līdz 2023.gadam LU izveidos modernu infrastruktūru ar apmēram 10 būvēm un kopējo platību 120 tūkst. m2. Pirmo kārtu – Dabas un dzīvības zinātņu akadēmisko centru – iecerēts pabeigt līdz 2014. gada rudenim. Projekta kopējās izmaksas plānotas 22,7 milj. latu, tostarp 19,3 milj. latu paredzēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Komentāri

Pievienot komentāru