Sūdzēties par tarifiem var tikai ar Latvenergo līgumu

2011. gada 18. marts plkst. 16:31
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Tiesa noraidījusi vairāku privātpersonu sūdzību par jaunajiem Latvenergo tarifiem, pieprasot pievienot Latvenergo klientu līgumus, kuru daudziem iedzīvotājiem vispār nav.

«Mēs savācām vairāk nekā 1000 iedzīvotāju parakstus pret jaunajiem a/s Latvenergo tarifiem, taču tiesa pieprasīja, lai prasībai tiktu pievienots katra prasības parakstītāja līgums ar Latvenergo. Secinājām, ka daudziem no iedzīvotājiem līguma ar Latvenergo nemaz nav, jo dzīvoklī tiek dzīvots jau sen. Elektrības norēķinu grāmatiņas gan pret klientu kartēm nomainīja, bet monopolists Latvenergo tā arī nav papūlējies ar saviem patērētājiem noslēgt līgumus, no mums prasa tikai maksāt arvien vairāk un vairāk bez jebkādām līgumiskajām attiecībām,» DB sacīja Latvijas Patērētāju interešu aizsardzības asociācijas padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova. Pēc viņas individuālas prasības a/s Latvenergo gan ir apņēmies nosūtīt klientei standartlīgumu.

«Tā ir normāla situācija, ļoti daudzās vietās līgumi starp Latvenergo un citiem komunālo pakalpojumu slēdzējiem tiek slēgti nevis ar katru iedzīvotāju atsevišķi, bet gan ar mājas apsaimniekotāju vai īpašnieku. Visos jaunajos projektos tas ir tā. Tālākās juridiskās attiecības ir jāsakārto pašiem iedzīvotājiem ar ēkas apsaimniekotāju vai tās īpašnieku,» DB sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Ivars Zariņš.

«Jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kuram ir piešķirts Latvenergo klienta numurs, ir Latvenergo klients vienalga, vai līgums ar viņu ir noslēgts rakstiski vai mutiski. Ja klientam kaut kādu iemeslu dēļ ir nepieciešams pierādīt, ka viņš ir Latvenergo klients, mēs viņam izsniedzam izziņu, te nekādu problēmu nav,» tā Latvenergo Ārējo komunikāciju nodaļas vadītājs Andris Siksnis. Viņš uzsvēra, ka Latvenergo neesot vainīgs pie dažādajiem klientu attiecību modeļiem, ko regulē sarežģītā īpašumtiesību struktūra, kas vismaz daļēji ir padomju sistēmas mantojums. «Kādreiz gadās pat situācijas, kad ēkas īpašnieks, vēloties atbrīvoties no īrniekiem, pieprasa Latvenergo atslēgt ēkai elektrību. Mums pat nav nekādu tiesību viņam iebilst, jo viņš ir ēkas īpašnieks un ar savu īpašumu var rīkoties kā vēlas,» sacīja A. Siksnis.

DB jau rakstīja, ka sakarā ar Latvenergo jaunajiem tarifiem, kas stāsies spēkā 1. aprīlī un kuru vidējais pieaugums ir par 30%, tiesā iesniegtas vairākas privātpersonu un juridisko personu sūdzības. Savukārt 24. martā pie Prezidenta pils tiek plānots pikets pret jaunajiem Latvenergo tarifiem.

Dalies ar šo rakstu