Sukhoi SSJ100 lidmašīnas tomēr lidos Eiropā

2015. gada 20. oktobris plkst. 8:41
Dalies ar šo rakstu

AirBaltic izpilddirektora Martina Gausa drauga Hansa Rūdolfa Vērla aviokompānija CityJet plāno iegādāties 25 krievu lidmašīnas Sukhoi SuperJet100

Par to aviācijas portālam aero.de izsakās CityJet vadītājs Pēteris Onkens. Šo lidmašīnu iegādes fakts ar tieši šīs aviokompānijas starpniecību ir interesants arī Latvijas nacionālās aviokompānijas AirBaltic sakarā, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lems par investoru

Iespējams, jau rītdienas valdības sēdē slēgtajā daļā tiks izskatīts jautājums par AirBaltic iespējamo investoru. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss LTV norādījis, ka neiesaka AirBaltic piedāvāto investoru izvēlēties, jo saistībā ar to pastāvot dažādi, arī drošības riski.

Jau ziņots, ka septembrī valdības nolīgtais konsultants Prudentia paziņoja, ka AirBaltic ir atrasts jauns investors. Tā vārds netika minēts, tomēr vairāki televīziju raidījumi ziņoja, ka šis investors varētu būt ar Krievijas finanšu aprindām saistītais Ralfs Dīters Montāgs-Girmess. Kā ziņots LTV raidījumā 1:1, Montāgs – Girmess iepriekšējai Martina Gausa vadītajai aviokompānijai Malev tirgoja tieši Sukhoi Superjet markas lidmašīnas. Taču Malev jau kopš 2012. gada sākuma ir bankrotējusi. Krievijā ražotajām lidmašīnām Sukhoi Eiropā nav labs noiets, jo īpaši tagad, kad ievērojama daļa Krievijas uzņēmumu iekļauti sankciju sarakstā. Sukhoi ir ģeopolitiski jutīgs uzņēmums, jo ražo arī militārās lidmašīnas. Jau minētajā raidījumā 1:1 M. Gauss sacīja, ka no ģeopolitiskā viedokļa Sukhoi Superjet lidmašīnu iegādi nav izvērtējis, taču pauda uzskatu, ja lidmašīna ir sertificēta un tai ir atļauts lidot Eiropā, ja tā ir droša un ekonomiski izdevīga, tad AirBaltic izskatīs jebkuru pasaules tirgū pārdotu lidmašīnu iegādi.

DB jau rakstīja, ka pašlaik AirBaltic savas flotes atjaunošanai ir pasūtījis Bombardier CSeries CS300 markas lidmašīnas. Tomēr šī pilnīgi jaunā lidmašīnu modeļa izstrāde ir krietni aizkavējusies un radījusi Bombardier ievērojamus zaudējumus, kurš tagad meklē dažādus risinājumus, lai darbu pie šo lidmašīnu izstrādes veiksmīgi turpinātu. AirBaltic arī šobrīd nav vajadzīgo finanšu līdzekļu, lai turpinātu veikt iemaksas par pasūtītajām Bombardier CS300 lidmašīnām, tāpēc aviokompānijai akūti ir nepieciešams privātais investors, neizslēdzot arī papildus finanšu līdzekļu nepieciešamību no Latvijas valsts, kas ir galvenā AirBaltic akcionāre.

Visu rakstu Sukhoi SSJ100 lidmašīnas tomēr lidos Eiropā lasiet 20. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām