Suntažos no kaņepēm ražo ekskluzīvu papīru

2012. gada 16. maijs plkst. 14:29
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmuma KD Studija pamatbizness ir mēbeles, bet paralēli izveidots uzņēmums KD Paper, kurā ražo papīru – aploksnēm un birojam. Šobrīd uzstādīta prese ar 60 tonnu spiedienu, lai radītu vēl kvalitatīvāku papīru, raksta reģionālais medijs ogrenet.lv.

Viens no uzņēmuma vadītājiem Ivars Lācis teicis, ka mēbeļu tirgošanā, rakstot pavadzīmes, tiek izmantots pašu veidotais papīrs. Viena A4 lieluma loksne gan maksājot ap ceturtdaļlatu, bet tai esot cita vērtība.

Janvāra beigās sadarbībā ar Līgatnes papīru KD Paper piedalījušies izstādē Frankfurtē. Kaut arī nav cerējuši uz rezonansi, tomēr par Suntažos ražoto papīru jau interesējoties klienti no Amerikas, Beļģijas un Vācijas.

Papīra ražotāji cerot, ka viņu veidoto produktu ar lepnumu par pašmājās ražotā papīra kvalitāti reiz varēs izmantot Valsts Prezidents, sūtot vēstules uz citām valstīm. Šo visaugstākās izturības papīru Suntažos ražojot no kaņepēm. Sadarbībā ar kaņepju audzētāju asociāciju esot izmēģinātas arī Latvijā audzētās, bet pagaidām priekšroka tiek dota Vācijas jau speciāli apstrādātajām kaņepēm.

«Ar Līgatni nekonkurējam, jo tas, ko viņi ražo dienā, mums ir gada rezultāts,» sacījis uzņēmuma pārstāvis Ivars Lācis.

Līdz šim KD Paper papīru gatavojuši, ieguldot tikai savas finanses, bet šobrīd sadarbībā ar biznesa inkubatoru Magnuss saņemta finansiāla palīdzība, atbalstot piedalīšanos izstādē Ražots Baltijā, grāmatvedības izdevumus un paraugmapju izveidi.

Lielākais mazumtirgotājs, kurš izplata Suntažos ražoto papīru, ir Baltijas papīrs.
 

Dalies ar šo rakstu