Sveces iekaro sveču lējēju 

Sveces ir sezonāla prece, un jau janvārī, februārī to tirdzniecība sāk apsīkt, toties šoziem sveču sezona sākusies agrāk, jau oktobrī. Arvien populārākas kļūst sveču liešanas izbraukuma sesijas – korporatīvos pasākumiem, mājas ballītēm. Savukārt veikalos rosība esot bijusi mazāka, sarunā ar DB atklāj Latvian Lights īpašniece Baiba Linga-Bērziņa.

Inita Šteinberga, 05.2.2013
1/12

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Baibas sveces ir īpašas. Pirmās tapušas pirms gadiem pieciem kā diplomdarbs, studējot Latvijas Mākslas akadēmijā. To oriģinālais dizains, sarežģītais risinājums nodrošina to, ka vēl līdz šim tām nav radušies atdarinātāji. «Kopumā mākslinieciski augstvērtīgu, atšķirīgu sveču gatavotāju Latvijā ir pavisam maz. Jo īpaši, ja salīdzina ar ziepju vai ekokosmētikas gatavotāju aktivitāti,» vērtē Baiba.

Viņas sveču formām tiek izmantotas stilizētas latviskas zīmes. Ejošākās preces – apjomīgais Pērkons, Velve. Ik pa laikam top kāds jaunums, tagad kopumā standartpiedāvājumā ir ap 13 sveču variantu. Tas, pamatā strādājot vienai, ir optimālais daudzums, kas ļauj saglabāt kvalitāti un īsā laikā pagatavot vajadzīgo daudzumu. Taču Baibai esot iespējams pasūtīt arī ko oriģinālu, īpašu.

Daļu laika Baiba velta izbraukumiem, kur demonstrē un māca sveču gatavošanu. Vēl nesen topā šādām izbraukuma darbnīcām bijusi dekupāža, filcēšana, bet tagad – sveču liešana. «Pieaugušie aizraujas vēl vairāk nekā bērni,» secina Baiba. Bērni par neveiksmīgu rezultātu bēdājas, bet pieaugušie bieži vien speciāli cenšas savu sveci uztaisīt šķībāku un smieklīgāku.

Pirmā testa partija – ap 100 mazās, 50 lielās – ir nogādātas arī Somijā. Sadarbība sākusies sekmīgi, jo Baibas prasība par tūlītēju apmaksu tirgotājiem Somijā bijusi pieņemama. Latvijā, protams, visi tirgotāji preci ņem ar pēcmaksu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Tevi varētu interesēt

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments iepirks sveces Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...