Šveices mašīnbūves koncerns koncentrē ražošanu Ventspilī

2011. gada 28. jūnijs plkst. 13:50
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Komunālo automašīnu ražotāja SIA Bucher Schoerling Baltic 1. jūlijā Ventspilī atklās jaunu ražotni, kas ir jau otrā uzņēmuma rūpnīca Ventspilī.

Abas ražotnes ir tehnoloģiski saistītas. Kopā tajās nodarbināti vairāk nekā 100 cilvēki. Jaunā ražotne uzbūvēta ar ES struktūrfondu atbalstu programmā Augstas pievienotās vērtības investīcijas. Projektā ieguldīti Ventspilī aptuveni 3,6 miljoni latu.
No jauna uzbūvēta ne vien ražošanas ēka 2754 m2 platībā, ieguldīts arī iekārtās – izveidota ražošanas līnija metināšanai, montāžai un produkcijas testēšanai, uzstādītas metālapstrādes (lāzergriešana, locīšana, velšana un mehāniskā apstrāde) un virsmas apstrādes (ar smilšu strūklu, slapjās lakošanas kabīnes, pulverkrāsošana) iekārtas, kā arī nepieciešamās programmatūras.

Ventspilī izvietotā SIA Bucher Schoerling Baltic ir Šveices koncerna Bucher Industries AG meitas uzņēmums. Bucher Industries AG ir viens no lielākajiem ielu un lidostu tīrāmo komunālo mašīnu ražotājiem pasaulē ar noieta tirgiem Eiropā, ASV, Austrālijā un Āzijā. Bucher Industries AG apgrozījums sasniedz 1,2 miljardus eiro gadā, tas nodarbina ap 7000 darbinieku visā pasaulē.

2003.gada nogalē Šveices koncerna Bucher Industries AG pārstāvji pirmo reizi ieradās Latvijā. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai starp Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils pilsētas domi un Vācijas Tautsaimniecības pārstāvniecību Latvijā, uzņēmums kā piemērotu vietu ražošanas paplašināšanai izvēlējās Ventspili. Ventspils brīvosta piedāvāja uzbūvēt un iznomāt uzņēmuma darbībai nepieciešamās ražošanas platības, lēmuma iemeslu atceras uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Niklauss Hūzers.

Lai saglabātu konkurētspēju ekonomiskās krīzes apstākļos, uzņēmumam bija jāveic optimizācija un jāsāk jaunās paaudzes ielu tīrāmo mašīnu ražošana. Aprēķini liecināja, ka kāda no esošajām ražotnēm jāslēdz un viss jākoncentrē vienā vietā. Pēc rūpīgas izvērtēšanas un ņemot vērā iepriekšējo sadarbību ar Ventspils brīvostu un pašvaldību, Bucher Industries AG vadība pieņēma stratēģisku lēmumu – turpināt attīstību Ventspilī.

Foto: Ventspils Brīvostas pārvalde

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām