Pasaulē

SVF aicina Lielbritāniju privatizēt valsts glābtās bankas

LETA--AFP, 22.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien aicināja Lielbritānijas valdību pieņemt skaidru plānu pārdot tai piederošās akcijas valsts glābtajās bankās Royal Bank of Scotland (RBS) un Lloyds Banking Group (LBG), taču brīdināja, ka tai vispirms var nākties iepludināt papildu kapitālu.

«Skaidra stratēģija ir nepieciešama divām valsts glābtajām bankām ar plānu atgriezt tās privātajā pārvaldībā,» norādīja SVF.

Lielbritānijas valdība RBS un LBG glāba 2008.gada globālās finanšu krīzes laikā, kad ASV augsta riska hipotēku krīze izraisīja starptautisku kredītu krīzi, kas negatīvi ietekmēja pasaules banku nozari.

SVF tagad vēlas, lai Lielbritānijas finanšu ministrs Džordžs Osborns atbrīvojas no valdībai piederošajiem 81% RBS akciju un 39% LBG akciju.

Fonds atzinīgi novērtējis abas bankas par to īstenotajām restrukturizācijas programmām, kuru ietvaros tās likvidējušas vairākus tūkstošus darba vietu un pārdevušas aktīvus.

Taču SVF trešdien uzsvēra, ka sarežģījumi joprojām saglabājas, jo sevišķi pēc tam, kad LBG plāns pārdot 632 filiāles mazumtirdzniecības apvienībai The Co-operative Group pagājušajā mēnesī cieta neveiksmi, ņemot vērā vāju ekonomisko vidi.

Eiropas Savienība (ES) pieprasījusi šo aktīvu pārdošanu apmaiņā pret valsts finansiālu palīdzību.

«RBS un LBG kopā pieder divas piektdaļas no Lielbritānijas privātā sektora aizdevumu izsniegšanas apjoma,» norāda SVF. «Bankas ir uzrādījušas progresu to finanšu stāvokļa un rentabilitātes uzlabošanā. Taču sarežģījumi saglabājas, ko pierāda nesenā neveiksme ar aktīvu pārdošanu un joprojām zemā RBS tirgus vērtība.»

Fonds arī piebilda, ka Lielbritānijas valdībai joprojām varētu nākties palīdzēt nodrošināt kapitāla deficītu, lai palīdzētu privatizēt abas bankas.