Swedbank: Baltijas valstīs sliktākais jau ir aiz muguras

2010. gada 02. jūnijs plkst. 15:39
Autors: Valdis Vikmanis
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Baltijas valstu ekonomika atveseļojas un kreditēšanas zaudējumi vairs nepieaug, taču šobrīd ir pāragri prognozēt, kad banka Baltijas valstīs atsāks strādāt ar peļņu, intervijā Reuters Insider Television, uzsver Swedbank vadītājs Baltijā Hakans Bergs (Hakan Berg).

«Protams, ja situācija pasaulē kļūs sliktāka, tas atstās ietekmi, bet pirmā ceturkšņa darbības pārskatā mēs jau minējām, ka, pēc mūsu uzskatiem, sliktākais jau ir aiz muguras,» norādīja H. Bergs.

«Grieķijas krīze Baltijas valstis tiešā veidā neietekmēs. Pēdējos 12 līdz 18 mēnešos mēs esam pieredzējuši, ka Baltijas valstu vadības uzņemas atbildību un rīkojas visnotaļ iedarbīgi, lai risinātu problēmas,» sacīja Swedbank vadītājs.

Swedbank grupa šā gada pirmajā ceturksnī strādāja ar peļņu un bankas mērķis ir noslēgt 2010. gadu uz «pozitīvas nots», taču tā atsakās prognozēt, kad Baltijas tirgus varēt atsākt pelnīt.

«Mēs redzam, ka riski samazinās, un, ja nekas dramatisks nenotiks, tad mēs plānojam, ka tie turpinās samazināties. Tomēr ir grūti pateikt, kad mēs varētu atjaunot rentablu darbību Baltijas valstīs,» uzsvēra H. Bergs.

Reuters uzsver, ka Zviedrijas centrālā banka Riksbank otrdien krasi pazemināja savu prognozi attiecībā uz zviedru komercbanku šāgada zaudējumiem, par galveno iemeslu tam minot ekonomikas perspektīvu uzlabošanos Baltijas reģionā.

H. Bergs pievienojās Zviedrijas centrālā banka prognozei, sakot, ka situācija ar zaudējumiem no kreditēšanas Baltijas valstīs uzlabojas.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām