Swedbank grupas zaudējumi Latvijā pirmajos deviņos mēnešos - 63,8 miljoni latu

2010. gada 21. oktobris plkst. 9:18
Autors: BNS
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Swedbank grupas zaudējumi Latvijā šogad pirmajos deviņos mēnešos bija 63,8 miljoni latu, kas ir četras reizes mazāk nekā 2009.gada attiecīgā laika periodā, liecina bankas bilance. Tostarp pašas bankas zaudējumi deviņos mēnešos bija 65,4 miljoni latu, kas ir 3,9 reizes mazāk nekā pirms gada.

Swedbank grupas aktīvu apmērs deviņos mēnešos samazinājās par 12,1% - līdz 4,097 miljardiem latu, tostarp bankas aktīvi saruka par 11,5% un šogad 30.septembrī bija 3,958 miljardi latu.

Swedbank preses sekretāre Kristīne Jakubovska aģentūrai BNS pavēstīja, ka šogad trešajā ceturksnī Swedbank Baltijā strādāja ar 43 miljonu latu peļņu, kas pamatā saistīts ar uzkrājumu samazināšanos sliktajiem kredītiem. Latvijā Swedbank peļņa pirms uzkrājumiem trešajā ceturksnī ir palielinājusies par 5%, salīdzinot ar otro ceturksni, un šajā periodā sasniedza 21,2 miljonus latu.

Swedbank zaudējumi Latvijā trešajā ceturksnī bija 5,8 miljoni latu, salīdzinot ar otrajā ceturksnī ciestajiem zaudējumiem 10,9 miljonu latu apmērā. Labāka rezultāta pamatā ir ekonomikas atveseļošanās, arvien lēnāks kredītmaksājumu kavējumu pieaugums, kā arī problemātisko kredītu mazināšanās, skaidroja Jakubovska.

Viņa informēja, ka klientu depozītu apjoms trešā ceturkšņa laikā pieauga par 3%, kā rezultātā Swedbank nostiprināja savu tirgus daļu depozītos. Kredītportfelis samazinājās par 5%, turpinoties kredītsaistību mazināšanas tendencei Baltijā. Bankas kredītu un depozītu proporcijas sabalansētība uzlabojās, pārskata ceturksnī Latvijā sasniedzot 219%. Pēdējo mēnešu laikā ir audzis klientu pieprasījums pēc kredītiem, un Swedbank izsniegtā finansējuma apjoms pārskata periodā, salīdzinot ar otro ceturksni, palielinājās par 35%. Kopumā deviņos mēnešos Swedbank Latvijā jaunos kredītos ir piešķīrusi 85 miljonus latu, pavēstīja bankas pārstāve.

Kredītzaudējumi trešajā ceturksnī ir 27,7 miljoni latu, krītoties par 16% salīdzinājumā ar otro ceturksni. Problemātisko kredītu bruto apjoms uz 2010.gada 30.septembri bija viens miljards latu. «Kavēto kredītu apjomu samazināšanās trešajā ceturksnī saistīta ar nodrošinājumu norakstīšanu un pārdošanu uzņēmumu kredītportfeļa problemātiskajā daļā. Privātpersonu portfelī uzlabošanās gaidāma vēlāk, un turpmākās izmaiņas ir tieši saistītas ar bezdarba līmeni valstī. Lai atbalstītu nekustamā īpašuma tirgu un izvairītos no aktīvu pārdošanas nelabvēlīgā tirgus situācijā, sagaidāms, ka Ektornet īpašumā esošo nekustamo īpašumu apjoms būtiski palielināsies, un Ektornet īpašumā esošo aktīvu apjomi ir būtiski pieauguši arī pārskata periodā,» informēja Jakubovska.

Swedbank ieņēmumi trešajā ceturksnī palielinājās par 4% līdz 35,1 miljoniem latu, galvenokārt no tīro procentu ienākumu pieauguma un arvien aktīvākas ikdienas pakalpojumu izmantošanas klientu vidū. Izdevumi saglabājās iepriekšējā līmenī un pārskata periodā bija 14 miljoni latu. Izdevumi trešajā ceturksnī parasti ir zemāki arī sezonālu iemeslu dēļ, piebilda bankas preses sekretāre.

Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis, komentējot bankas darbības rezultātus, atzina, ka trešajā ceturksnī visā Baltijā ekonomikas rādītāji bija spēcīgāki, nekā gaidīts, līdz ar to uzlabotas prognozes par kopējo izaugsmi šogad.

«Pagrieziena punkts ir redzams gan ekonomikā, gan sabiedrības un biznesa noskaņojumā. Cilvēki jūtas stabilāki par nākotni un sāk domāt arī par ilgtermiņa aizņēmumiem, piemēram, mājokļa iegādei. Savukārt uzņēmējdarbībā atsākas investīcijas jaunajos projektos. Kā Latvijas banku sektora tirgus līderis mērķtiecīgi strādājam, lai šim pieprasījumam sniegtu piemērotāko piedāvājumu,» norādīja Mančinskis.

«Par noskaņojuma maiņu skaidri signalizē arī pieaugošais noguldījumu apjoms un arvien garāki depozītu termiņi. Tas ir būtiski visai ekonomikai, jo pietiekams uzkrājumu līmenis ir viens no finanšu stabilitātes pamatiem gan katrai ģimenei, gan valstij kopumā,» atzina Swedbank valdes priekšsēdētājs.

2009.gada deviņos mēnešos Latvijas Swedbank zaudējumi bija 282,5 miljoni latu, bet pašas Swedbank zaudējumi - 257,1 miljons latu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām