Swedbank izstājās no Zviedrijas garantijas programmas

2010. gada 09. aprīlis plkst. 12:33
Autors: Valdis Vikmanis
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Swedbank, kura no visām Zviedru bankām bija visvairāk cietusi no krīzes skartajām Baltijas valstīm, paziņoja, par izstāšanos no Zviedrijas valdības garantiju programmas, ziņo Reuters.

Banka norāda, ka tā ir spējīga izstāties no garantiju programmas, jo šobrīd ir spējīga pati iegūt nepieciešamo finansējumu no finanšu tirgiem.

Zviedrijas valdības garantiju programma tika izveidota 2008. gada oktobrī, lai nodrošinātu Zviedrijas banku likviditāti. Swedbank savā paziņojumā norāda, ka 2009. gada pēdējos divos ceturkšņos, kā arī šā gada pirmajā ceturksnī, tai nav bijusi nepieciešamība izmantot programmā pieejamos valsts līdzekļus.

«Viens no galvenajiem 2009. gada augustā notikušās Swedbank akciju emisijas mērķiem bija iegūt neatkarīgu finansējumu. Izstāšanās no valsts garantiju programmas liecina, ka banka pati var sevi finansēt,» uzsvēra Swedbank vadītājs Mikaels Volfs (Michael Wolf).

Pēc šiem paziņojumiem bankas akciju cena palielinājusies par 1,9%.

Jāatzīmē, ka banka nav izmantojusi Zviedrijas valdības garantiju programmu, bet 2009. gada jūlijā tirgū aizņēmās 200 miljardus zviedru kronu (14,5 miljardus latu).

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām