Swedbank kredītu zaudējumi samazinās

2010. gada 26. marts plkst. 15:34
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Swedbank kredītu zaudējumi turpina samazināties un bankai šajā gadā vajadzētu strādāt ar peļņu, kaut arī situāija Baltijas valstīs saglabājas sarežģīta, atsaucoties uz Swedbank vadītāju Maiklu Volfu, raksta Reuters.

Viņš norādījis, ka, kamēr Zviedrijas ekonomika ir bijusi pārsteidzoši stipra, tomēr galvenais rādītājs būs procentu likmju palielināšana.

«Uzņēmumi ir ļoti labi pielāgojuši savu darbību recesijai, bet īstās pārbaudes Zviedrijas ekonomikas ilgtspējībai būs, kad likmes būs normalizējušās, un tuvojoties 2011. gadam, mēs visdrīzāk, iegūsim atbildi uz šo jautājumu,» viņš sacīja Reuters pārstāvim bankas pārstāvju gadskārtējā sapulcē.

Bankas pārstāvis uzsvēra, ka šogad gaidāmi būtiski kredītu zaudējumu uzlabojumi. «Ja pasaules arēnā šogad nekas negaidīts nenotiek, bankai jāspēj uzrādīt peļņu.»

Viņš norādīja, ka ir grūti pateikt, vai Zviedrijas mājokļu tirgū bija burbulis, bet viņš redzot izmaiņas patērētāju uzvedībā pēdējo mēnešu laikā, jo klienti pārvietojas uz ilgtermiņa aizdevumiem.

M. Volfs uzsvēra, ka Swedbanka redz uzlabojumus Igaunijā un paredz, ka valsts eiro spēs ieviest 2011. gadā. Tomēr apstākļi Latvijā un Lietuvā saglabājas sarežģīti, viņš piebilda.

«Es īsti neuzskatu, ka pēdējo mēnešu laikā būtu noticis kas tāds, kas ir mainījis mūsu viedokli par Baltiju. Līdz ar to atveseļošanās turpinās būt salīdzinoši lēna,» viņš uzskata.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām