Swedbank slēdz Elefant Hotel

2010. gada 07. septembris plkst. 13:57
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

A/s Swedbank otrdien 7.septembrī slēgusi Elefant Hotel, liecina paziņojums viesnīcas mājaslapā.

Paziņojumā arī norādīts, ka slēgšana notikusi negaidīti. Jāatgādina, ka Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa, 6.septembrī, par maksātnespējīgu pasludināja SIA Livland Hotels.

SIA Livland Hotels iepriekš bija viesnīcu Elefant Hotel Rīgā, Promenade Hotel un Liva Hotel Liepājā operators. Tomēr Promenade Hotel līgumu par viesnīcas apsaimniekošanu lauzusi jau pirms gada, DB iepriekš apgalvoja SIA MIG Holdings pārstāvis Aigars Kesenfelds. Arī abas pārējās viesnīcas Livland Hotels vairs neapsaimniekojot.

Swedbank pārstāve Kristīne Jakubovska DB pastāstīja, ka ēkas īpašnieka maksātnespējas procesa ietvaros kreditoru sapulce nolēmusi par bankrota procedūras piemērošanu un mantas pārdošanas uzsākšanu. Lai realizētu kreditoru sapulces lēmumu, banka kā nodrošinātais kreditors pārņēmis ķīlu savā valdījumā.

«Tas tiek veikts, jo patlaban ēku apsaimnieko trešā puse, uz kuru tiek novirzīti visi ienākumi no viesnīcas saimnieciskās darbības, taču netiek maksāts nevienam kreditoram. Ne ēkas īpašnieks, ne kreditori nesaņem nekādu labumu no trešās puses, kuras atrašanās objektā pēc būtības ir arī nelikumīga.Viesnīcas operators ir atbildīgs par viesiem un to, ka, neskatoties uz iepriekšminētajiem faktoriem, tie tika aicināti un izmitināti. Taču, rūpējoties par viesu ērtībām, mēs šajā gadījumā no savas puses radām risinājumu, lai minimizētu neērtības viesiem un nodrošinātu viesu apkalpošanu,» skaidroja K.Jakubovska.

Savukārt viesnīcas vadītājs Ruslans Jamčinskis uzskata, ka Swedbank ar apsardzes cilvēku starpniecību, izmantojot brutāla spēka palīdzību, slēdzot viesnīcu un apturot tās darbību, ir pārkāpusi jebkādas normālā biznesa praksē pieņemamas metodes. Līdz šim esot bijušas korektas pārrunas ar bankas pārstāvjiem un šādai rīcībai nebija nekāda pamata, tāpēc tā ir mums neizprotama.

«Bankas izplatītā informācija medijiem, ka «visi ienākumi no saimnieciskās darbības vienkārši pazūd» nevis tiek maksāti kreditoram, ir nekorekta, jo šobrīd procentos vien bankai ir samaksāts pus miljons eiro,» norāda R. Jamčinskis.
 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām